}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest środa 08 grudnia 2021, dziś są imieniny: Marii i Wirgiliusza

Śniadanie daje moc

dodano: 2021-12-06 22:32:36

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” organizowanego w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Celem programu było zwiększenie świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, omówiono piramidę zdrowia i zasady żywienia. Dzieci z przygotowanych składników zrobiły pyszne, kolorowe kanapki. Wspólne śniadanie było świetną zabawą, a także nauką o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Udział w akcji zapewne przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych.

Elżbieta Moszan

czytaj więcej »

Andrzejki w klasach I-III

dodano: 2021-12-06 21:21:25

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Klasy I–III bawiły się dzieci z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Odbyły się zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również  słodkiego poczęstunku dla dzieci. Podczas świętowania dzieci w klasie 3 zorganizowały turniej sportowy. Zabawy, radości, oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

M. Łapińska

czytaj więcej »

W świetlicy dzieci się nie nudzą…

dodano: 2021-12-03 22:59:19

Życie świetlicy toczy się na „wysokich obrotach”, a dzieci nie mają czasu na nudę. Zajęcia odbywają się zgodnie z porami roku i pogodą za oknem. Zabawy  mają charakter indywidualny, jak i grupowy, odbywają się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć. Podjęte przez wychowawców świetlicy działania ukierunkowane są na rozwój zainteresowań wychowanków i zaspokajanie potrzeb opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci uczestniczą w różnorodnych formach zajęć np. plastyczno-technicznych, sportowych, czytelniczych, stolikowych, czy dydaktycznych. W trakcie przebywania w świetlicy znajduje się również czas na odrabianie lekcji.

zobacz

Wychowawcy świetlicy

czytaj więcej »

Zapraszamy na Kiermasz

dodano: 2021-12-01 17:00:06

czytaj więcej »

Kraina Lodu - przedstawienie teatralne

dodano: 2021-11-30 19:00:48

30 listopada  przedszkolaki na zaproszenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury  obejrzały spektakl pt.”Kraina Lodu” - wystawione przez Teatr Krak - Art z Krakowa. Znane dzieciom postacie Elza, Anna, Kristoff i Olaf zabrały dzieci w czarodziejską podróż do mroźnego pałacu na szczycie góry. Dzieci były włączone w opowieść, służyły aktorom radą i pomocą. Przedstawienie wszystkim się podobało. Uśmiechu i wspólnej zabawy było co nie miara.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Grono Pedagogiczne

czytaj więcej »

Andrzejki w klasie 4 b

dodano: 2021-11-29 23:21:39

W dniu 29 listopada odbyły się Andrzejki klasowe podczas, których uczniowie przygotowali ciekawe wróżby. Dzieci staropolskim zwyczajem lały wosk, wróżyły kim zostaną w przyszłości. Ciekawym akcentem przygotowanym przez Zosię Czarnof były pyszne babeczki z wróżbami. Nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy.

Katarzyna Malinowska

czytaj więcej »

Jesienny Turniej Gier Planszowych

dodano: 2021-11-29 23:03:15

25 listopada klasa III b uczestniczyła w „Jesiennym Turnieju Gier Planszowych”. Gry planszowe w naszej klasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Celem turnieju była popularyzacja gier planszowych jako zdrowej, relaksacyjnej formy spędzania czasu wolnego. Gry aktywizują myślenie, doskonalą pamięć i rozwijają spostrzegawczość. Uczą cierpliwości i zdrowej rywalizacji. W czasie rozgrywek panowała miła atmosfera. Wszyscy z dużym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo. Nie zabrakło wielu emocji i wrażeń.

zobacz relację

czytaj więcej »

Wycieczka do Teatru Lalek " Pleciuga"

dodano: 2021-11-26 20:07:05

26 listopada przedszkolaki z grupy „Krasnale” i „Jeźyki” wzięły udział w wycieczce do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, aby obejrzeć spektakl pt. „Czerwony Kapturek” . Żywiołowe tango, skoczna polka, a nawet energiczny rock and roll, sprawiło że  dzieci radośnie i z przejęciem oglądały widowisko. Ogromne lalki żyworękie prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu żartobliwy charakter i ubarwiły tę baśniową opowieść. Dzieci podziękowały aktorom i pożegnały głośnymi brawami. Nasza pierwsza wycieczka udała się na 102. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Anna Krawczyk

czytaj więcej »

Dzień Pluszowego Misia

dodano: 2021-11-26 20:04:05

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia  dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Na zakończenie każda grupa w dowolnej technice wykonała pracę plastyczną „Mój przyjaciel miś”. Był to wspaniały dzień pełen wzruszeń i pozytywnych wrażeń.

 Anna Krawczyk

czytaj więcej »

Zbiórka trwa

dodano: 2021-11-24 20:47:55

Drodzy darczyńcy ❤ chciałam zrobić aktualizacje naszej zbiórki. Dzięki waszym wielkim serom mamy już dla naszej rodziny: nową kanapę ‼️ słuchawki nauszne dla starszych chłopców ‼️ i autko dla najmłodszego z dzieci. Cały czas zbieramy żywność ‼️, chemię ‼️, pościel ‼️ i pamiętajmy o jedynym marzeniu mamy, która jest podprą całej rodziny ❤ perfumy o słodkim zapachu‼️ zbiórka trwa do 09.12.2021❤🌲🎄☃️🤶 DOBRO WRACA ‼️❤

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3035654 osób