}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 24 maja 2022, dziś są imieniny: Joanny i Zuzanny

Relacja z zajęć plastycznych

dodano: 2022-05-23 10:46:42

Malowanie na szkle jest ciekawą techniką umożliwiającą ozdabianie flakonów, dzbanuszków i innych szklanych naczyń, które po takim ozdobieniu mogą znakomicie nadawać się zarówno na prezent jak i stanowić ciekawą i oryginalną ozdobę naszego domu. Kolorowe wzorki, czy malowidła w szczególności na przezroczystej powierzchni będą się wspaniale prezentować. Uczniowie klas czwartych i piątych malowali obrazy na szkle. Wykorzystali do tego ramki oraz farby plakatowe. Praca od uczniów wymagała cierpliwości i dużej koncentracji. Uczniowie swoje obrazy wykonali z dużym zaangażowaniem.

M. Łapińska

czytaj więcej »

1/4 finału Wojewódzkiego w piłce nożnej

dodano: 2022-05-22 22:53:22

Duży sukces odniosły nasze dziewczęta rocznika 2007/08 w rozgrywkach szkolnych na szczeblu Regionu "A" (1/4 finału Wojewódzkiego w piłce nożnej). Najpierw wywalczyły mistrzostwo powiatu, teraz były bezkonkurencyjne w regionie i z 1 miejsca uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Województwa. To nie przypadek, że dziewczęta odniosły sukces. Julia i Amelia od kilku lat trenują w klubie PSFS Zalew Stepnica i są czołowymi zawodniczkami drużyny młodzików. Oliwia i Martyna są byłymi zawodniczkami w tym samym klubie. Ola i Marika regularnie od 2 lat uczęszczają na zajęcia SKS, na których również trenujemy piłkę nożną. Najważniejsze, że ciężka praca i talent dziewcząt przynosi efekty. Wielkie brawa dla naszych dziewczyn i prosimy, trzymajcie kciuki za dobry występ naszych dziewcząt w półfinale Małgorzata Kania

czytaj więcej »

Dzień Pustej Klasy

dodano: 2022-05-19 22:47:55

Dzień Pustej Klasy w klasie 2 a,  międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Do tego edukację bardzo skuteczną, bo angażującążne zmysły. Uczniowie klasy w ramach projektu ćwiczyli czytanie "pod chmurką", były lody, gry, zabawy i oczywiście nauka poprzez zabawę

Joanna Zielińska-Dolna

czytaj więcej »

Egzamin klas III

dodano: 2022-05-18 22:23:17

12 maja uczniowie klas III  zmierzyli się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty 2022, przeprowadzonym przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Składał się on z trzech części: testu z języka polskiego, z matematyki i z wiedzy społeczno–przyrodniczej.

To pierwszy ważny egzaminu w ich życiu – mamy nadzieję, że poszło dobrze.

czytaj więcej »

Kreatywne lekcje języka polskiego!

dodano: 2022-05-18 21:52:54

Lekcje języka polskiego w klasie VII b i VIII a stały się prawdziwą wylęgarnią talentów. Kreatywność uczniów w próbie opanowania zagadnień z literatury i gramatyki języka ojczystego jest nieokiełznana. Stworzyliśmy już razem z uczniami z Ukrainy dwujęzyczną książkę kucharską. Czytaliśmy wspólnie „Małego Księcia” Antoine’a de Sainta-Eupery’ego, a nawet zaprojektowaliśmy gry edukacyjne (w dwóch wersjach językowych) na kanwie tej powiastki filozoficznej. I uwaga, coraz bardziej się rozkręcamy! Dla mnie jako nauczycielki języka ojczystego to również ciekawe doświadczenie, dające możliwość rozwijania swoich umiejętności w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Szczególną pomocą merytoryczną okazał się dla mnie ukończony w grudniu ubiegłego roku cykl szkoleń „Mam ucznia ze Wschodu w szkole”. Tak naprawdę, to wszyscy uczymy się od siebie i to jest właśnie piękne! Trzymajcie za nas kciuki, bo po „Świteziance” Adama Mickiewicza, mamy zamiar wziąć na warsztat  „Sonety krymskie”.

Stefania Grzesiak

czytaj więcej »

@Szkolny Klub Sportowy

dodano: 2022-05-13 14:17:45

Już od stycznia w naszej szkole prowadzone są SKS-y @Szkolny Klub Sportowy. Dziewczęta ćwiczą piłkę nożną a frekwencja jak widać na zdjęciu jest bardzo duża. Jeśli jeszcze któraś z dziewcząt chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, zapraszam do kontaktu.
Małgorzata Kania

czytaj więcej »

Świat w jednym miejscu

dodano: 2022-05-12 10:06:37

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla klas I-VIII na plakat promujący czytelnictwo.
Konkurs w tym roku przebiega pod hasłem „Świat w jednym miejscu".
Zasady wykonania pracy:
- praca na sztywnym papierze formatu A3
- technika dowolna (kredki, farby, bibuła, mazaki itp.)
- praca ma zachęcać uczniów do czytania książek
Spośród prac wyłonione zostaną 3 najlepsze.
Pracę przynosimy do biblioteki szkolnej do dnia 17.05.2022r.

czytaj więcej »

Mistrz Kaligrafii

dodano: 2022-05-11 21:19:09

Dnia 11.05.2022 roku odbył się klasowy konkurs kaligrafii. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IIB. Zadaniem uczestników było przepisanie tekstu pisanego oraz drukowanego. Podczas oceny uwzględniono właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu. Wszyscy uczestnicy popisali się pięknym, wzorowym pismem. Komisja konkursowa w składzie pani Stefania Grzesiak oraz pani Beata Widerska miała problem z wyborem Mistrza Kaligrafii.

MISTRZAMI KALIGRAFII zostali:
Marcel Bednarski
Nina Gwiazdowska
Klaudia Woźnicka

WYRÓŻNIENIA
Liliana Banielewicz
Hanna Makowska
Kamila Domżalska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Teresa Margas

czytaj więcej »

Wizyta w bibliotece

dodano: 2022-05-11 16:33:27

11 maja dzieci z grupy „Jeżyki” odwiedziły Bibliotekę szkolną. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w tym miejscu, ale na pewno nie ostatnia. Pani Lidii bardzo dziękujemy za spotkanie z książką i przybliżenie pracy w bibliotece.

Marta Nowakowska

czytaj więcej »

Mistrz tabliczki mnożenia

dodano: 2022-05-06 07:07:03

Dnia 05.05.2022 r. w klasie III b odbył się Konkurs  Matematyczny MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA. Celem konkursu było:
- sprawdzenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia w zakresie 100,
- rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów,
- kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.
Oceniana była poprawność oraz czas, w którym uczniowie rozwiązywali działania.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Daria Ralko
II miejsce - Natan Kobus
III miejsce - Katarzyna Gamułkiewicz
Wyróżnienia otrzymali:
Hanna Lubczyńska
Michał Jaworski
Blanka Solińska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
W czasie konkursu uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości tabliczki mnożenia.
Gratuluję - Elżbieta Moszan

 

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3225256 osób