logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 04 października 2022, dziś są imieniny: Rozalii i Franciszka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dodano: 2022-10-02 22:31:51

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to przyjemne i bardzo pożyteczne wydarzenie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Czwartek 29 września br. w naszej szkole to nie był wcale taki zwykły dzień. Czytanie było słychać i widać zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze naszej szkoły. Parter opanowały uczennice z klasy VIIIb, które zajęły młodszych kolegów i koleżanki lekturą legendy o Smoku Wawelskim. A że Brzechwa dzieciom zawsze był i jest bliski, jego wiersze na warsztat wzięły uczennice klasy IVb Amelia i Maja. Za to w klasie IVa wiele śmiechu i zabawy było przy interpretacji głosowej wiersza „Katar” Jana Brzechwy…

czytaj więcej »

Dzień Chłopaka w klasach I-III

dodano: 2022-10-02 08:37:24

„30 września zwyczaj jest taki, że święto obchodzą nasze chłopaki. I z tej okazji, jak w urodziny życzenia składają Wam dziewczyny. Sukcesów w szkole, radości wiele, życzą Wam wasi szkolni przyjaciele. Żebyście wesoło przez życie kroczyli i nigdy we własne możliwości nie zwątpili".

W tym dniu były zabawy, życzenia, prezenty oraz tort urodzinowy, który przygotowała klasa IIIA. Dzień był zabawny, a tort pyszny!

czytaj więcej »

Dzień Chłopaka

dodano: 2022-09-30 21:08:26

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta  wszyscy chłopcy zostali obdarowani upominkami. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

czytaj więcej »

Sprzątamy Świat

dodano: 2022-09-30 21:04:45

W czwartek, 29 września przedszkolaki wzięły udział w corocznej  akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Przedszkolaki wraz z paniami chętnie wyruszyły na poszukiwanie porzuconych śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. 

czytaj więcej »

Dzień Jabłka

dodano: 2022-09-30 20:58:36

Jabłko – pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

czytaj więcej »

Pokaz Szkoły Tańca

dodano: 2022-09-29 22:17:41

Dnia 26.09.2022r. uczniów z klas I-III odwiedziły instruktorki ze Szkoły Tańca SZCZEPAN, które zaproponowały najmłodszym uczniom udział w zajęciach tanecznych. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu na terenie naszej szkoły i nie będą kolidowały z planem lekcji. Dzieci będą mogły rozwijać tam swój talent, łącząc różne style taneczne.
W dobie nowoczesnych technologii, siedzącego trybu życia, braku codziennego ruchu notuje się ogromny spadek koordynacji u najmłodszych. ALE! Jest na to lekarstwo! Taniec! Taniec jest najlepszą formą rozwijania koordynacji u dzieci, ponieważ opiera się na synchronizacji wielu ruchów wykonywanych równocześnie. Poza samą koordynacją, pozwala zachować zdrowe ciało, dotlenia mózg, a co za tym idzie – dziecko uczy się wydajniej nie tylko na sali tanecznej, ale i w szkole. Zajęcia taneczne dla dzieci to również doskonałe miejsce na poznanie i zawiązanie wielu przyjaźni. Dzieci uczą się wspólnego tworzenia, wzajemnej pomocy i wyrozumiałości. Jednym słowem empatii. Co jak wiadomo w dalszym życiu niesie same korzyści.

czytaj więcej »

Piłka nożna dziewcząt

dodano: 2022-09-29 21:59:29

Zajmujemy 1 miejsce w Półfinałach Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci 😀 i uzyskujemy awans do finałów, które odbędą się w Stepnicy 4 października.

czytaj więcej »

Godzina dostępności

dodano: 2022-09-28 20:50:39

Harmonogram godzin dostępności nauczycieli
w Szkole Podstawowej im. K. Maciejewicza w Stepnicy

pobierz

czytaj więcej »

Fitness dla wszystkich

dodano: 2022-09-28 17:30:12

Od 28 września, na każdej długiej przerwie, dziewczęta z zespołu tanecznego "Czarownice" będą prowadziły fitness dla wszystkich, którzy chcą się poruszać w rytm muzyki. Chętnych zapraszamy na hol na 1 piętrze.

czytaj więcej »

Wszystkie śmieci są nasze

dodano: 2022-09-28 17:05:22

Już po raz 29 w całej Polsce odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Wydarzenie pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas. Uczniowie klas 1-3 z wielkim zapałem włączyli się w sprzątanie. W pierwszej kolejności na lekcjach odbyły się zajęcia przypominające na czym polega segregacja odpadów i jak wielkie znaczenie ma dla środowiska. W akcji uczestniczyły również klasy 4-8. Po wysprzątaniu wyznaczonego terenu uczniowie integrowali się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3342402 osób