logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 04 października 2022, dziś są imieniny: Rozalii i Franciszka

Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

dodano: 2012-05-16 22:13:04

W dniu 8 maja br. w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. okolicznościowa akademia połaczona z prezentacją multimedialną była pomysłem nauczyciela historii p. Rajmunda Bogackiego . Dopełnieniem uroczystości są zdjęcia  p. Joanny Zielińskiej- Dolnej. Poniżej słów kilka o Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej »

Powiatowy Turniej Tymbarku dla Stepnicy

dodano: 2012-05-16 21:02:48

 

11 maja 2012 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Stepnicy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej „ Z podwórka na stadion” Tymbark 2012 r. Na szczeblu powiatu grały zespoły z Nowogardu, Klinisk, Dębic, Goleniowa i Stepnicy. Mecze odbywały się na euroboiskach w Goleniowie systemem każdy z każdym. Uczniowie klas III wraz z Panią Moniką Sochaczewską oraz Panią Ewą Muniak przygotowywali się już od dłuższego czasu do sportowej zabawy. Dziewczęta i chłopcy wystąpili pod nazwą „ FALA STEPNICA” i uplasowali się na czołowych miejscach. I miejsce zajęły dziewczęta, II miejsce chłopcy. Każdy zawodnik otrzymał dyplom oraz album o Euro 2012. Gratulujemy młodym zawodnikom.

zródło strona www.stepnica.pl

czytaj więcej »

Akcja - sadzenie drzewek 2012

dodano: 2012-05-15 22:52:18

 

Z okazji obchodów Dni Ziemi, które miały miejsce w dniach 26 – 27 kwietnia 2012r.  w naszej szkole,  klasy pierwsze wraz z wychowawcami Joanną Zielińską-Dolną i Teresą Margas, zorganizowały  „Klasowe sadzenie drzewek”.

Dzięki temu uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat ochrony i poszanowania przyrody. Tym samym klasy pierwsze zachęcają uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w podobnych akcjach.

 

Tekst i foto : Joanna Zieińska - Dolna

czytaj więcej »

II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

dodano: 2012-05-15 00:16:23

 

„DEUTSCH MACHT SPAß”

Dnia 27.04.2012 w Szkole Podstawowej w Racimierzu odbył się  II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z pięciu szkół podstawowych z : Koniewa, Troszyna, Przybiernowa, Stepnicy i Racimierza. W tych językowych zmaganiach uczestniczyło 19 uczniów z 5 szkół podstawowych z 3 Gmin: Gmina Wolin, Gmina Stepnica oraz Gmina Przybiernów.

Uczestnicy konkursu rywalizowali  w kategorii klas III, IV, V , VI.

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Chodyniecki kl. III, Zuzanna Wojszel kl.IV, Pawel Grochowczak kl. V oraz Samuel Drzewiecki kl. VI  pod czujną opieką : p. Korneli Płuskiej i p. Beaty Widerskiej nauczycielek j. niemieckiego.

czytaj więcej »

Dzień Ziemi

dodano: 2012-05-13 23:22:48

W dniu 27 kwietnia br. obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Ziemi w naszej szkole.

Podczas tej imprezy odbyło sie przedstawienie z udziałem Samorzadu Uczniowskiego, występy artystyczno - muzyczne poszczególnych klas oraz konkurs ekologiczny na model z Bele Czego.

czytaj więcej »

Tydzień Ekologiczny w przedszkolu

dodano: 2012-04-25 23:05:12

 

W przedszkolu od dnia 23.04 do 27.04 trwa tydzień ekologii. Na ten tydzień zostało przygotowanych wiele ciekawych zadań, jak np.: segregacja odpadów czy spotkanie z leśnikiem.

Przedszkolaki poznają co to jest ekologia oraz jak ważne ma znaczenie w naszym życiu.

We wtorek 24.04 każda z grup przedszkolnych wraz z rodzicami wykonywała prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Wszyscy świetnie się bawili, w szczególności nasze przedszkolaki. To wielka frajda móc zrobić coś z niczego. Nasze prace można podziwiać na ogrodzeniu przedszkolnym. Punktem kulminacyjnym tego tygodnia jest pokaz mody ekologicznej, który odbędzie się 27.04. Całe grono pedagogiczne przedszkola serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom i sponsorom za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Opracowała: Agnieszka Wiśniewska

czytaj więcej »

Kolejne sukcesy tenisistów stołowych Zalewu Stepnica

dodano: 2012-04-25 22:50:04

W dniach 21-22 kwietnia 2012r odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego młodzików, skrzatów, kadetów i juniorów w tenisie stołowym. W zawodach z powodzeniem zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi Zalewu Stepnica.

W sobotę w Turowie k. Szczecinka rywalizowali młodzicy i skrzaty. Był to popis i pokaz siły młodych stepniczan.

W kategorii młodzików  w turnieju indywidualnym zwyciężył co prawda faworyt zawodów - Adam Kukkuk z ATS Stargard, ale kolejne miejsca zajęli zawodnicy Zalewu. II miejsce zajął Oskar Saładajczyk (awansował do półfinału Mistrzostw Polski), III był Bartek Blatkiewicz a IV Dawid Kosiński. Marcin Walczyński został sklasyfikowany na 17 miejscu. Trzech stepniczan w pierwszej czwórce, w stawce 26 zawodników, to wynik dawno nie notowany w tej kategorii wiekowej. W grze podwójnej nasi chłopcy potwierdzili dominację. Mistrzami Województwa została para Bartek Blatkiewicz - Oskar Saładajczyk, a Dawid Kosiński wspólnie z Tomaszem Wandasem z Pomorzanina Sławoborze zajął III miejsce. Warto zaznaczyć, że młodzicy to kategoria rocznika 1999, a nasi zawodnicy są młodsi – Oskar Saładajczyk rocznik 2000 a Bartek Blatkiewicz i Dawid Kosiński rocznik 2001. W kategorii skrzatów bezkonkurencyjny okazał się Marcel Jakutowicz z Zalewu, który w całych zawodach nie przegrał nawet seta. Gabrysia Rogalska zajęła V a Wiktoria Rogalska VII miejsce.

Dzięki świetnym występom na ostatnich zawodach, nasi zawodnicy uzyskali awans do półfinału Mistrzostw Polski. 1 maja w Międzyzdrojach wystartują:

- Oskar Saładajczyk – indywidualnie w turnieju młodzików,

- drużyna młodzików – Oskar Saładajczyk, Bartek Blatkiewicz, Dawid Kosiński

 Życzymy powodzenia i awansu do Mistrzostw Polski!!!

żródło: Gmina Stepnica

czytaj więcej »

"Ortofrajda" dla Stepnicy

dodano: 2012-04-25 22:36:31

W dniu 19 kwietnia uczennice klasy VI naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stepnicy Karolina Banaś i Monika Nowak wzięły udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ortograficznej „Ortofrajda” w Szkole Podstawowej nr 2 w Goleniowie.

Pod opieką naszego polonisty pana Mariusza Kroczyńskiego odniosły ogromny sukces, zajmując I miejsce. Zwycięstwo tym większe, gdyż udział w turnieju brali uczniowie prawie z całego województwa.

Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!!

(Podziękowania także dla przygotowującej Karolinę pani Uli Sandeckiej).

czytaj więcej »

"MARZANNA - WIOSENNA PANNA" - roztrzygnięcie konkursu

dodano: 2012-04-03 20:42:50

Wielkimi krokami zawitała u nas Wiosna. Troszkę się zapierała, ale w końcu przemogła się i jest z nami.
21 marca nastąpiło rozwiązanie konkursu świetlicowego: "Marzanna-wiosenna panna"
Był to konkurs na Marzannę, laleczkę, pacynkę,choć  znaleźli się i Ci, co zrobili tradycyjną, wielką kukłę.
Zdania co do konkursu były bardzo podzielone.Wiadomo, nie był to zwykły konkurs plastyczny, do którego każdy mógł przystąpić i bez większego wysiłku stworzyć pracę.
Choć konkurs nie należał do łatwych, aż 15 osób postanowiło spróbować swoich sił i stworzyć piękne lale.

Wśród laureatów znaleźli się:

I MIEJSCE:

Mateusz Grochowczak III B
Sara Sochacka III A

II MIEJSCE:

Olaf Olechnowicz I B
Igor Reczuch I B

III MIEJSCE:

Rafał Kiszko I A
Julia Cyrta II A

WYRÓŻNIENIE:

Wiktor Kowal I A

GRATULUJEMY!!

pozostali uczestnicy konkursu:
Nikola Hajducka III A
Wiktoria Gieczańska II A
Paulina Gołębiowska V B
Szymon Durzyński VI B
Weronika Strzelczyk VI B
Patryk Kowalski VI A
Sylwia Trela VI B
Aleksandra Rombel VI B

otrzymali nagrody pocieszenia w postaci notesów i gipsowych baranków, które pięknie ozdobią koszyki i stoły wielkanocne. Tym samym ogłaszamy,że jest to ostatni konkurs świetlicowy, zaplanowany na ten rok szkolny. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy chętni z ogromnym zapałem włączą się do innych akcji i konkursów organizowanych przez naszą szkołę.

czytaj więcej »

Fotograf

dodano: 2012-03-24 19:52:03

 

 

W najbliższą środę  tj. 11 lutego br. od godziny 8:30 w Szkole Podstawowej będą robione zdjecia przez zawodowego fotografa. 

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3342260 osób