}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 25 stycznia 2022, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Jesienny Turniej Gier Planszowych

dodano: 2021-11-29 23:03:15

25 listopada klasa III b uczestniczyła w „Jesiennym Turnieju Gier Planszowych”. Gry planszowe w naszej klasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Celem turnieju była popularyzacja gier planszowych jako zdrowej, relaksacyjnej formy spędzania czasu wolnego. Gry aktywizują myślenie, doskonalą pamięć i rozwijają spostrzegawczość. Uczą cierpliwości i zdrowej rywalizacji. W czasie rozgrywek panowała miła atmosfera. Wszyscy z dużym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo. Nie zabrakło wielu emocji i wrażeń.

zobacz relację

czytaj więcej »

Wycieczka do Teatru Lalek " Pleciuga"

dodano: 2021-11-26 20:07:05

26 listopada przedszkolaki z grupy „Krasnale” i „Jeźyki” wzięły udział w wycieczce do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, aby obejrzeć spektakl pt. „Czerwony Kapturek” . Żywiołowe tango, skoczna polka, a nawet energiczny rock and roll, sprawiło że  dzieci radośnie i z przejęciem oglądały widowisko. Ogromne lalki żyworękie prowadzone przez aktorów na oczach widzów, nadały przedstawieniu żartobliwy charakter i ubarwiły tę baśniową opowieść. Dzieci podziękowały aktorom i pożegnały głośnymi brawami. Nasza pierwsza wycieczka udała się na 102. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Anna Krawczyk

czytaj więcej »

Dzień Pluszowego Misia

dodano: 2021-11-26 20:04:05

W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia  dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Na zakończenie każda grupa w dowolnej technice wykonała pracę plastyczną „Mój przyjaciel miś”. Był to wspaniały dzień pełen wzruszeń i pozytywnych wrażeń.

 Anna Krawczyk

czytaj więcej »

Zbiórka trwa

dodano: 2021-11-24 20:47:55

Drodzy darczyńcy ❤ chciałam zrobić aktualizacje naszej zbiórki. Dzięki waszym wielkim serom mamy już dla naszej rodziny: nową kanapę ‼️ słuchawki nauszne dla starszych chłopców ‼️ i autko dla najmłodszego z dzieci. Cały czas zbieramy żywność ‼️, chemię ‼️, pościel ‼️ i pamiętajmy o jedynym marzeniu mamy, która jest podprą całej rodziny ❤ perfumy o słodkim zapachu‼️ zbiórka trwa do 09.12.2021❤🌲🎄☃️🤶 DOBRO WRACA ‼️❤

czytaj więcej »

Do darczyńców

dodano: 2021-11-22 17:50:47

Drodzy darczyńcy, już można przynosić rzeczy, które chcieli byście podarować naszej rodzinie. Rodzina boryka się z wieloma problemami i potrzeby są duże ‼️ od artykułów spożywczych, po chemię, artykuły szkolne dla dzieci‼️ Wierzę, że wspólnie damy radę uszczęśliwić naszą Szlachetną Rodzinę ⛄🤶 Wspólnie możemy więcej ❤🎄🌲☃️

czytaj więcej »

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

dodano: 2021-11-21 23:45:35

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień życzliwości. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Razem możemy więcej” wyszli na ulicę Stepnicy by wśród mieszkańców rozdawać żółte balony i kwiaty, symbole dnia życzliwości. Miłymi słowami i pozdrowieniami wywołali uśmiechy na twarzach przechodniów. Szkoła została również udekorowana plakatami i żółtymi uśmiechami, a nauczyciele, pracownicy i uczniowie obdarowani balonami i kwiatami.

Joanna Zielińska-Dolna

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
Tolman Pesch.

czytaj więcej »

Polska jest w nas

dodano: 2021-11-21 23:42:57

Szanowni Państwo chciałbym gorąco zaprosić do obejrzenia i wysłuchania inscenizacji z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali dla Was uczniowie naszej szkoły. Czasowe wyłączenie szkoły z powodu obecności koronawirusa uniemożliwiło zaprezentowanie pracy naszych uczniów na żywo. Mam wszakże nadzieję, że docenią Państwo trud i wysiłek włożony w przygotowanie akademii zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, którym składam z serca płynące podziękowania.

Andrzej Wyziński
Dyrektor
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

PS
Układy taneczne przygotowały: Barbara Wasiluk i Małgorzata Kania

Oto nagranie

czytaj więcej »

Wszyscy kochamy Małego Księcia!

dodano: 2021-11-20 12:27:08

„Każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę… Bez względu na płeć poszukiwań. Kogoś, kto pobudzi nas do poświęcenia w imię miłości.” – możemy się dowiedzieć z wprowadzenia do spektaklu „Kochając Różę” Teatru ARTENES z Wrocławia inspirowanego lekturą „Mały Książę” Antoina de Saint-Exupery’ego. Widowisko mieli okazję obejrzeć w Goleniowskim Domu Kultury w środę 17 listopada br. uczniowie klas siódmych i ósmych. Aktorzy dostarczyli nam wielu wzruszeń, a i niejednego skłonili do głębszej refleksji na temat tego, co stanowi w życiu prawdziwą wartość. Tak, tak … My również tęsknimy za dobrem, pięknem, za szczerością i prawdziwymi uczuciami. Dlatego już umówiliśmy się na następny spektakl w marcu 2022 roku! A na koniec przeczytajcie z jakimi wrażeniami po spektaklu chcą się z Wami podzielić uczniowie klasy VIIIb: „Mnie najbardziej podobało się …”

czytaj więcej »

Z lekturą za pan brat

dodano: 2021-11-17 23:26:17

Tu Karolina z VIIIb, chcę się z Wami czymś podzielić. Na widocznych zdjęciach jesteśmy w trakcie realizacji ozdoby do omawianej lektury „Latarnik” Henryka Sienkiewicza. Dekoracja ta ma przedstawiać latarnię, którą zamieszkiwał Skawiński. (Udało się nam? Oto jest pytanie.) Chcieliśmy trochę przybliżyć świat, w którym żył samotnie bohater noweli i choć trochę odtworzyć nastój, atmosferę obecną w książce.

Karolina Smolarek VIIIb

czytaj więcej »

Polska jest w nas - wyniki konkursu

dodano: 2021-11-16 22:45:25

Rozstrzygnięty został konkurs pt. „Polska jest w nas”. Zadaniem konkursowym było przesłanie jednego zdjęcia wyrażającego szacunek wobec symboli narodowych. Czteroosobowa komisja oceniała zgodność z tematem konkursu, oryginalność i jakość zdjęcia. Nadesłane zdjęcia prezentujemy w galerii.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce  - Wiktoria Kaliciak
II miejsce - ex aequo - Nikodem Leśniewski i Karolina Smolarek
III miejsce - ex aequo - Amelia Leśniewska i Bartosz Peczko

Lidia Wyzińska

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3090753 osób