}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest sobota 11 lipca 2020, dziś są imieniny: Olgi i Pelagii

Zdrowo sie odżywiamy

dodano: 2013-10-29 11:23:06

 

Promując akcję „ Zdrowo się odżywiaj „ klasy II b, III a i b postanowiły sprawdzić czy jest to takie trudne. Działania rozpoczęły się ułożeniem piramidy żywieniowej przez klasę II pod okiem Pani M. Łapińskiej, dzieci dobierały produkty tak by dać wskazówki  jak należy się odżywiać.  Idąc za ciosem klasy trzecie pok kierunkiem Pani T. Margas i J. Dolnej postanowiły spróbować czy zdrowe odżywienie jest takie trudne i okazało się, że nie wystarcz tylko chcieć.  Podczas warsztatów klasa III A robiła pyszne owocowe sałatki z kefirem i jogurtem, klasa III b robiła kanapki na których znalazły się tylko zdrowe produkty.  Wszystkie trzy klasy miały podczas pracy wiele radości i oczywiście nauki.  Mam nadzieję, że jest to pierwszy ale nie ostatni projekt zrealizowany wspólnie.

czytaj więcej »

Wystawa "Jesień 2013"

dodano: 2013-10-27 20:27:03

W dniu 25 października na terenie naszej szkoły odbyła sie wystawa "Jesień 2013". Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia. Nic dodać nic ująć. Zobaczcie sami co "Pani Jesień w tym roku wyczarowała" i co przynieśli nasi pomysłowi uczniowie z klas IV - VI na wystawę.

opr.  M.Just

czytaj więcej »

Warsztaty decoupage

dodano: 2013-10-27 20:14:37

W ostatnim tygodniu uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną, mogli ćwiczyć swoje umiejętności na warsztatach z techniką decoupage. Polega ona na przyklejaniu na powierzchnię ( drewno, metal, szkło,tkanina, plastik, ceramika), wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. My nasze szablony nanosiliśmy na szklane buteleczki, które udało się pozyskać, dzięki uprzejmości Pani Renaty Lubośnej, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W kompozycjach królowały jesienne liście dębu, klonu, jarzębiny i kasztanowca, ale również kolorowe uśmiechnięte buzie, które przypominały nam dopiero co minione lato. W ciszy i skupieniu przyklejaliśmy pojedyncze elementy, tworząc zgrabne zestawy.
 Na zakończenie, każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę przez siebie wykonany flakonik.
 
 
Anna Bochniarz - Mutkowska

czytaj więcej »

Wykopki klas I A, III A, III B

dodano: 2013-10-26 15:13:03

Dzięki uprzejmości jednego z gospodarzy w Stepnicy  uczniowie klas Ia,  III aib mieli możliwość zobaczenia jak wygląda uprawa warzyw i owoców od kuchni. Pani gospodyni pokazała dzieciom gdzie i jak rosną warzywa nim trafią do sklepów i nasze stoły. Mogli sami spróbować jak  wyrywać i oczyszczać warzywa, jak zbierać owoce z drzew. Na koniec zadaniem dzieci było zebranie ziemniaków z pola i właśnie podczas  czynności dzieci miały największą frajdę. Na koniec Pan gospodarz rozpalił ognisko gdzie dzieci mogły upiec sobie kiełbaskę i ziemniaki. Takie wspólne wyjazdy bardzo dobrze wpływają na integrację wszystkich uczestników. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udostępnienia gospodarstwa takiej wesołej gromadce jak my.

opr. J. Dolna

czytaj więcej »

Tkamy i wyszywamy

dodano: 2013-10-26 10:51:42

Prace rękodzielnicze dzieci z klasy III a, bardzo miłe zaskoczenie, że dzieci w dobie gier komputerowych, komórek i internetu bardzo chętnie uczą się nowych mało modnych umiejętności: Dzisiaj tkamy i wyszywamy

czytaj więcej »

Dzień Chłopaka w klasie II A

dodano: 2013-10-24 16:36:08

30 września 2013r. każda klasa w naszej szkole  we własnym zakresie obchodziła Dzień Chłopaka .

W klasie II a dziewczynki z pomocą wychowawczyni i mamy Krystiana N. przygotowały dla chłopców wiele zabawnych konkursów, zabaw oraz upominki i  poczęstunek.

Pierwszym zadaniem było pokonanie trzech prób:

1.     Próba powagi, czyli wypicie cytryny i uśmiech

2.     Próba wytrzymałości – chłopcy na sygnał  wykonywali: 10 przysiadów, 10 pajaców, 5 pompek

3.     Próba mądrości  - chłopcy odpowiadali na pytania.

 

Mali panowie mieli też okazję wykazać się w takich konkurencjach, jak:  przyszywanie guzików, wieszanie małych firanek klamerkami na sznurku, golenie balonika maszynką jednorazową, przejście na obcasach danego dystansu. Najwięcej zabawy i śmiechu było podczas przebierania się za dziewczynę, a następnie pokaz mody. Wszyscy bawili się świetnie i jeszcze długo wspominali ten dzień i opowiadali o atrakcjach.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

Sprzatanie Świata

dodano: 2013-10-24 16:34:50

Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w corocznej, ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. 20 września 2013r. (piątek) uczniowie klas I-III w ramach tej akcji wybrali się do Kotlinki w celu uprzątnięcia śmieci pozostawionych przez ludzi w lesie. Ku naszemu zaskoczeniu w miejscach, po których się poruszaliśmy nie znaleźliśmy zbyt wielu śmieci – zebraliśmy łącznie jeden duży worek. Wielką atrakcją były natomiast wszystkie grzyby, które dzieci znalazły. Niektórym udało się kilka zebrać.  Przy okazji pobytu w lesie  idąc wzdłuż ścieżki edukacyjnej, uczniowie mieli też okazję zdobyć wiele informacji związanych z lasem. Po akcji był czas na kiełbaski i zabawę. Na szczęście dopisała nam piękna pogoda.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

Wykopki

dodano: 2013-10-24 16:33:02

16 września 2013r. podobnie  jak w roku ubiegłym, uczniowie klas II i Ib wybrali się na wykopki.

Dzięki uprzejmości państwa Kaniak mogliśmy gościć w ich gospodarstwie. Na początku dzieci obejrzały unikatową hodowle bażantów. Potem Pani Grażynka pokazała dzieciom zgromadzone urządzenia i maszyny rolnicze, których nie wykorzystuje się już w rolnictwie. Dzieci miały okazję zobaczyć też pasące się na łące krówki i ich potomstwo. Największą jednak atrakcją było oczywiście zbieranie ziemniaków na polu i konsumowanie pieczonych kartofelków w ognisku. Dzieci wracały zadowolone i pachnące ogniskiem.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

"Mój pierwszy dzień w szkole" - konkurs świetlicowy

dodano: 2013-10-22 22:27:22

 
 
We wrześniu odbył się pierwszy w tym roku szkolnym plastyczny konkurs świetlicowy, skierowany do uczniów klas pierwszych. Tematyka konkursu: "Mój pierwszy dzień w szkole", ściśle odnosiła się do pierwszaczków, które wstąpiły w progi naszej szkoły. 
Uczniowie przedstawili w formie plastycznej swoje wrażenia i spostrzeżenia. Do konkursu przystąpili podopieczni Pani Barbary Wasiluk, uczniowie klasy I B.
Byli to: Julia Moryś, Krzysztof Kierzynkowski, Łukasz Kinder i Maja Rombel. Szkoda, ze w tak nielicznym gronie, gdyż nagrody były bardzo interesujące i ciekawe a co najważniejsze przydatne. Nie ma jednak co się martwić, bo już wkrótce kolejny konkurs i szansa do zdobycia cennych wyróżnień. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Anna Bochniarz - Mutkowska

czytaj więcej »

Konkurs Gumballa

dodano: 2013-10-19 22:26:06

 

Kanał telewizyjny Cartoon Network zaprosił uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w „Niesamowitym konkursie Gumballa”. Klasa V A przyłączyła się do konkursu na najbardziej zakręconą klasę. Zadanie polegało na stworzeniu oryginalnych kostiumów i dekoracji, które swoim wyglądem będą nawiązywały do postaci z bajki "Niesamowity świat Gumballa", a więc niebieskiego kota i jego zwariowanych przyjaciół ze szkoły. Konkurs, w którym główną ideą uczniów jest pokazanie jak niezwykła jest ich klasa, ma na celu rozwijanie wyobraźni, promocję pracy w zespole i koleżeńskich postaw a przede wszystkim ma zapewnić uczniom dobrą zabawę.  Klasa 5 A, wraz z Panią Anią na czele, postanowiła sprostać temu zadaniu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali pomysłowe kostiumy i dekoracje. Wśród bajkowych postaci znalazły się: Clayton, Leslie, Kaktus Carmen, Chmura  Masami... i wiele wiele innych. Następnym krokiem było wykonanie wspólnego klasowego zdjęcia i przesłanie go do stacji telewizyjnej. Czekając na werdykt, mocno zaciskamy kciuki jednak niezależnie od wyników cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym konkursie, bo zyskaliśmy cenną pamiątkę w postaci szalonych zdjęć klasy V A, które zawsze będą nam przypominały te chwile. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2436183 osób