}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest środa 25 listopada 2020, dziś są imieniny: Erazma i Katarzyny

ANDZREJKI W KLASIE I A I III B

dodano: 2014-11-30 18:16:21

                                                                            

27 listopada w klasach IA i IIIB odbyły się Andrzejki. Panie na ten czas zamieniły się w wróżbitów i przeniosły dzieci w Świat magii i wróżb, były ustawiane buty, przebijanie serduszek, lanie wosku. Po wróżbach przyszedł czas na wspólną zabawę, tańce i słodki poczęstunek.

J. Dolna

czytaj więcej »

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DOTYCZĄCE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

dodano: 2014-11-30 17:50:01

                                              

26 listopada w szkole odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez firmę Aldesa Nowa Energia, dotyczące bezpieczeństwa i kwestii związanych z energią elektryczną. Nasza szkoła została wybrana do realizacji projektu ze względu na lokalizację planowanej linii. Zajęcia miały charakter warsztatów podczas, których uczniowie samodzielnie mieli możliwość sprawdzić jakie przedmioty przewodzą prąd. Budowali swój obwód elektryczny, wykorzystując do tego płaską baterię i kabelki, oraz małą żarówkę. Mogli zastanowić się nad tym jak wyglądał by nasz dzień bez prądu. Całość zakończona byłą quizem na temat linii elektroenergetycznej.

J. Dolna

czytaj więcej »

Dzień Życzliwości

dodano: 2014-11-26 11:55:46

 
                                                                           
  21 listopada juz po raz czwarty mogliśmy obchodzić w Szkole Podstawowej w Stepnicy, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Zwyczajem lat ubiegłych, zaprosiliśmy do nas podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego z Ostromic wraz z opiekunami. Z okazji tak niezwykłego święta, goście ( Niepoprawni Artyści ),  przygotowali dla nas występ artystyczny pt. " Szczęście". Byoł to bardzo wzruszające widowisko połączone z duża dawką humoru i adrenaliny. Uczniowie  szkoły podstawowej  również przygotowali niespodziankę dla naszych gości, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie pieknego przedstawienia. Podopieczni otrzymali paczuszki pełne niespodzianek, na pamiątkę wizyty w naszej szkole. Obchody Dnia Życzliwości zakończone zostały piosenką, którą pod przewodnictwem pani Teresy Margas, wykonali uczniowie klasy IV B.
Również i w tym roku wręczone zostały ordery życzliwości najmilszym uczniom. A zostali nimi:
I A - Aleksandra Szaban
I B - Nadia Głowacka
II A - Bartek Popko
II B - Mateusz Piekaniec
III A - Natalia Kobus 
III B - Nikola Kłosowicz
IV A - Natalia Nowak
IV B - Wiktoria Zielińska
V A - Julia Trela
V B - Patrycja Jurczuk
VI A - Szymon Drejas
VI B - Laura Popko
Orederami, które symbolizują wdzięczność i ogromny szacunek,  zostali obdarowani także opiekunowie OREW - u z Ostromic jak i zaproszeni goście, Pani wiceburmistrz Stanisława Rzymczyk oraz Pani wicedyrektor Emilia Chlebcewicz- Piznal. Mamy nadzieję, że otrzymane odznaczenia będą symbolem uśmiechu i radości, która będzie nam towarzyszyła w każdym dniu naszego zycia. 
 Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz przybyłym gościom za uczestnictwo i zaangazowanie w organizację IV Edycji Dnia Życzliwości i zapraszamy za rok. Pamiętajmy o tym, że  „Życzliwość to akceptowanie siebie i innych takimi, jakimi jesteśmy”.
 
Anna Bochniarz- Mutkowska i Katarzyna Malinowska

czytaj więcej »

PROGRAM AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ

dodano: 2014-11-24 19:19:06

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stepnicy uczestniczą w dodatkowych ,bezpłatnych zajęciach sportowych w ramach Programu aktywności sportowej dla dzieci klas 4 - 6 .Operatorem programu jest Instytut Sportu - Warszawa .Zajęcia prowadzone są przez Panią Renatę Lubośną i Pana Pawła Ziółkowskiego trzy razy w tygodniu po 90 minut . Obejmują one trzy bloki tematyczne  ; 1 blok - zajęcia kształtujące siłę,szybkość , zwinność , gibkość,wytrzymałość, 2 - gry i zabawy ruchowe i gry sportowe ,3 - nauka przepisów ruchu drogowego , jazda na rowerze ,przygotowanie do zdobycia karty rowerowej .Dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność poprzez udział w teście sprawności fizycznej , otrzymały stroje z logo programu i w czasie zajęć mogą wykorzystać sprzęt  sportowy ,który Ministerstwo Sportu i Turystki przesłało do szkoły .Zapraszamy na stronę www.multi-sport.pL

R. Lubosna    

czytaj więcej »

" UWAGA ZEBRA"

dodano: 2014-11-24 18:16:55

                                     

                                                                                                         19 listopada do Szkoły zawitali aktorzy z Krakowa z przedstawieniem  „  Uwaga zebra”. Treść  przedstawienia miała przybliżyć uczniom zasady ruchu drogowego. Aktorzy w zabawny sposób przypomnieli dzieciom, że przestrzeganie zasad drogowych jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Były śpiewy, tańce i bardzo dobry nastrój zarówno dzieci jak i aktorów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.

J. Dolna

czytaj więcej »

Ślubowanie Klas Pierwszych

dodano: 2014-11-16 16:53:59