}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest sobota 11 lipca 2020, dziś są imieniny: Olgi i Pelagii

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

dodano: 2013-08-26 23:40:49

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

DNIA 02.09.2013

W GMINIE STEPNICA

 

godzina    8:00    Msza święta w Kościele św. Jacka Odrowąża

w Stepnicy

godzina     9:30  Szkoła Podstawowa im. Konstantego Maciejewicza   

w Stepnicy

                   godzina     9:00  Gimnazjum im. Dywizjonu 303

                   w Stepnicy

                godzina    11:00   Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego

                   w Racimierzu

Apel w Przedszkolu Samorządowym odbędzie się o godzinie 10:00

Przywozy na trasie Żarnowo- Stepnica (Gimbus)

Widzieńsko        godz. 7:55

Krokorzyce         godz. 7:59

Jarszewko         godz. 8:20

Żarnowo            godz. 8:25

Żarnówko         godz. 8:28

Zielonczyn         godz.8:34

 

Odwozy w kierunku Żarnowa będą po apelu o godzinie 10:00.

 

Przywozy na trasie Czarnocin- Stepnica (PKS)

                            Kurs I                           Kurs II

             Czarnocin          godz.7:20                          godz.          8:15

Kopice                godz.7:25                     godz.          8:20

Gąsierzyno         godz.7:30                   godz.          8:25

Piaski                 godz.7:35                    godz.          8:30

Stepnica             godz.7:40                   godz.          8:40

Miłowo               godz.7:50                   godz.          8:50

 

Odwozy obędą się po apelu.

 

czytaj więcej »

Dofinansowanie zakupu podręczników

dodano: 2013-08-08 12:49:44

UWAGA!!!

Rodzice, których dziecko będzie uczęszczało do kl. I, II, III i V Szkoły Podstawowej w Stepnicy

w roku szkolnym 2013/2014

mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz wnioski można uzyskać w sekretariacie szkoły.

 

Wnioski (wraz z odpowiednią dokumentacją)

należy składać do dyrektora szkoły.

czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje !!!

dodano: 2013-06-28 21:07:34

 

Bezpieczne wakacje - zasady

 

 Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

 

BEZPIECZNE WAKACJE

Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, zadbajmy o to, by powrócić bezpiecznie i zdrowo z wakacji, urlopów, przywożąc do domu jedynie dobrą kondycję, wspaniały humor i piękną opaleniznę.

1. BEZPIECZNA KĄPIEL

Tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem. W wodzie zachowuj się ostrożnie i nie utrudniaj kąpieli innym. Zapoznaj się z regulaminem kąpieliska i przestrzegaj go.

NIGDY NIE SKACZ DO WODY W MIEJSCACH NIEROZPOZNANYCH !!!

Brak opieki dorosłych, brawura, alkohol, głupie zabawy - oto dlaczego co roku w okresie wakacji setki młodych ludzi trafiają na wózki inwalidzkie.

2. KORZYSTAJ Z UMIAREM ZE SŁOŃCA

Odsłonięte części ciała powinny być chronione przez kremy zawierające filtry. Zrezygnuj z opalania w godzinach największego działania słońca tj. pomiędzy godz. 10.00 - 14.00. Chroń oczy i głowę przed promieniami UV.

REGULARNIE PIJ DUŻE ILOŚCI PŁYNÓW !!!

Nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych może wywołać objawy niepożądane tj. - poparzenia słoneczne - udar słoneczny.

3. PAMIETAJ!

Podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe - przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ - staraj się nie zaprószyć ognia.

4. NIE

Zbliżaj się do obcego psa ani innego dzikiego zwierzęcia - nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego. Pogryzienia są niebezpieczne ze względu na ogromne ryzyko zakażenia. Szczególnie groźne jest zakażenie wścieklizną. Każda osoba pokąsana przez zwierzę powinna zgłosić się do LEKARZA !

5. PAMIĘTAJ

Podczas wypadów leśnych, przebywania obok stawów, rzek, łąk może dopaść Cię KLESZCZ. Warto zatem: nosić w lesie odpowiednia odzież zakrywająca jak najwięcej części ciała, stosować repelenty po wizycie w lesie dokładnie obejrzeć całe ciało oraz przejrzeć ubranie. W razie ukłucia należy natychmiast usunąć kleszcza. Jeśli w ciągu kilkunastu dni pojawi się wokół miejsca ukąszenia choćby niewielki odczyn zapalny
- należy zgłosić się do LEKARZA.

6. PRZESTRZEGAJ PODSTAWOWYCH ZASAD HIGIENY

PODCZAS SPORZĄDZANIA POSIŁKÓW:

Dokładnie myj ręce przed posiłkiem, czy po skorzystaniu z toalety.

W razie wystąpienia objawów chorobowych po spożyciu szkodliwego produktu (nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, gorączka) - natychmiast zgłoś się do LEKARZA !

7. NA ZABAWY

Wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni i wykopów.

8. MÓW RODZICOM

Zawsze dokąd wychodzisz. Unikaj przygodnych znajomości - nie korzystaj z jazdy samochodem z nieznajomym.

 

 

UWAGA!

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIE Z NOWĄ ZAKŁADKĄ NA NASZEJ STRONIE ( BEZPIECZNE WAKACJE! )

LUB PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻSZY LINK - 

http://bezpiecznewakacje.pl/

 

ŻYCZYMY UDANYCH,SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJII !!!

 

czytaj więcej »

Rozdanie nagród za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie XII Edycji Akademii Misia Haribo: "Segregujesz? Nie marnujesz!".

dodano: 2013-06-28 19:43:50

Szczególne powody do radości przypadły uczniom  klasy IV a, którzy w dniu ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO - 28 czerwca br. otrzymali nagrody za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie XII Edycji Akademii Misia Haribo: "Segregujesz? Nie marnujesz!".

Kilkanaście tabletów Samsung GALAXY Tab 2, zostało przekazanych na ręce klasy. Mamy nadzieję, że posłużą im one do różnych celów tak zabawowych jak również naukowych. Raz jeszcze gratulujemy laureatom a wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i z początkiem września bezpiecznego powrotu do szkoły.
 
Anna Bochniarz-Mutkowska

czytaj więcej »

Pożegnania nadszedł czas

dodano: 2013-06-28 19:35:05

 

Pożegnania nadszedł czas….

26.06.2013 w przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012 \ 2013. Swoją  obecnością  zaszczycili nas zaproszeni goście. Grupa  „ Kasztanki” i „Jeżyki” pożegnały swoje ukochane panie, dyrekcję oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup. Na zakończenie edukacji przedszkolnej pod kierunkiem  p. Adrianny  Denesiuk  i p. Katarzyny Malinowskiej starszaki przygotowały krótki wysęp artystyczny. Wzruszeń i pożegnań  nie było końca. Wszystkie dzieci otrzymały w swoich salach dyplomy i drobne upominki. Siedmiolatków  we wrześniu powita szkoła, a my spotkamy się znów w przedszkolu.

Życzymy wszystkim udanych wakacji !!!

czytaj więcej »

Pożegnanie klas VI

dodano: 2013-06-26 23:14:35

24.06.2013 w  naszej szkole  odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Z tej okazji uczniowie i ich rodzice wraz ze swoimi wychowawcami p. Renatą Lubośną i p.Mariuszem Just przygotowali okolicznościowe przedstawienie oraz słodki poczęstunek w szkolnej stołówce. Swoją obecnością  zaszczycili nas zaproszeni goście -  Pani Wice-Wójt Stanisława Rzymczyk , Panie Dyrektorki Jolanta Jędrzejewska i Emilia Chlebcewicz - Piznal,nauczyciele, rodzice oraz żegnający starszych kolegów uczniowie klas pierwszych. Cała uroczystośc przebiegała w miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Korzystając z okazji chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie złożyć serdeczne podziękowania.

Wychowawcy klas VI A i VIB

czytaj więcej »

Informacje o Zakończeniu Roku Szkolnego

dodano: 2013-06-23 21:38:24

Uwaga!

 8:00 - Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Stepnicy

10:00 - Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013r - I piętro

czytaj więcej »

I Edycja Stepnickiego Dnia Talentów

dodano: 2013-06-21 18:50:09

    21 czerwca 2013 w Amfiteatrze na Dzikiej plaży w Stepnicy, miało miejsce niezwykłe wydarzenie; mianowicie Szkoła Podstawowa w Stepnicy postanowiła zapoczątkować coroczne obchody Dnia Talentów Gminy Goleniów. Na uroczystość zaproszonych zostało wiele szkół i przedszkoli z Gminy Stepnica i Goleniów, ale nie wszystkim niestety pasował termin, ale i tak mieliśmy zaszczyt gościć dwie szkoły Podstawowe ; Szkołę Podstawową nr 8 z Goleniowa i Szkołę z Komarowa, oraz Przedszkole nr 4 z Goleniowa . Zaprezentowały się również nasze rodzime talenty z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Stepnicy. Swoją obecnością zaszczycili nas również znamienici goście; pan Wójt Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski, Pani wice wójt Stanisława Rzymczyk, Pani Dyrektor Przedszkola nr 4 w Goleniowie Danuta Wasiak, a gospodarzami były Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska, oraz Pani wice dyrektor Emilia Chlebcewicz-Piznal. Podczas trwania występów dzieci  prezentowały swoje talenty w rozmaitych formach i tak:  Przedszkole Stepnica Taniec Nowoczesny, dzieci przygotowane przez Pana Krzysztofa Krzemianowskiego. Przedszkole nr 4 Kazaczok, Grupa Odkrywcy.  Szkoła Stepnica- Koło teatralne pod kierunkiem Pani Iwony Blatkiewicz, występ wokalny i występ taneczny pod kierunkiem Pani Barbary Wasiluk, taniec nowoczesny Fanky Camp.

czytaj więcej »

Rajd rowerowy klas VI

dodano: 2013-06-19 17:33:06

 

W dniu 19 czerwca br. uczniowie klasy VIa i VIb wraz z wychowawcami p. Renatą Lubośną i p. Mariuszem Just udali się na rajd rowerowy do Zielonczyna połączony z wejściem  na  42-metrową wieżę obserwacyjną. Jak policzyliśmy aby wejść na samą górę trzeba najpierw pokonać, aż 180 krętych schodów.  Z góry dopiero mogliśmy podziwiać wyjątkowe krajobrazy Puszczy Goleniowskiej i okolicznych miejscowości, które zrekompensowały nam poniesiony wysiłek. Na wszystkich utrudzonych i wyczerpanych rajdem uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja – pieczenie kiełbasek. Mimo, że temperatura w cieniu sięgała  +30st.C , to udało się nam rozpalić ognisko i upiec  smaczne kiełbaski.

czytaj więcej »

Harmonogram I Edycji Stepnickiego Dnia Talentów

dodano: 2013-06-18 22:05:19

 

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci na obchody

I Edycji Stepnickiego Dnia Talentów,

które odbędą się 21 czerwca br. (piątek) w Amfiteatrze na „Dzikiej Plaży” w Stepnicy.

 

Harmonogram :

 

10:00– rozpoczęcie I Edycji Stepnickiego Dnia Talentów

10:15– Taniec nowoczesny ( Przedszkole - Stepnica)

10:25– Taniec nowoczesny ( Przedszkole nr 4  - Goleniów)

10:45– Koło teatralne ( Szkoła Podstawowa- Stepnica)

11:15– Występ wokalny ( Szkoła Podstawowa nr 8 - Goleniów)

11:35– Taniec nowoczesny ( Funky Camp )

11:45– Występ wokalny ( Szkoła Podstawowa – Stepnica)

12:00– Koło teatralne ( Szkoła Podstawowa – Komarowo)

12:15– Recytacja wiersza przez uczennicę ze Szkoły Podstawowej z Komarowa

12:25– Występ taneczny ( Szkoła Podstawowa – Stepnica)

 

Podczas imprezy zostaną wręczone dyplomy dla najlepszych sportowców SP Stepnica.

Organizator przewidział także poczęstunek oraz zabawy dla dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2436207 osób