}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest poniedzialek 03 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Lidii i Augusta

Pierwszy Dzień wiosny

dodano: 2013-03-21 17:01:30

               

Chociaż  niestety pogoda za oknem na to nie wskazuje, mamy już wiosnę.  Uczniowie naszej szkoły postanowili ją przywołać głośnym śpiewem i  kolorowymi plakatami. Mieliśmy też okazję obejrzeć przedstawienia Koła teatralnego pt. „ Nowoczesna babcia”.  Uczniowie najmłodszych klas zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej  w cudownych kolorowych strojach wyglądali cudownie. Jako jedyna z klas IV-VI wystąpiła klasa VIa. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie powstawały piękne, kolorowe plakaty dzięki który mogliśmy na chwilę zapomnieć o tym co widzimy za oknem. Wszystkie te dzieła można podziwiać na holach naszej szkoły.

czytaj więcej »

Profilaktyczna wywiadówka

dodano: 2013-03-19 14:22:35

W dniu 26 marca ( wtorek ) o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Stepnicy, odbędzie się wywiadówka profilaktyczna dla rodziców z profilaktyki uzależnień i przemocy.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą się dowiedzieć jak rozpoznać objawy uzależnienia u swojego dziecka, czym dziecko może się odurzać, od czego uzależnić, jak wyglądają narkotyki, dopalacze, jakich metod używają nasze pociechy aby ukryć się z problemem, wreszcie jak postąpić w sytuacji,gdy odkryjemy, że nasze dziecko "bierze"?

Żródło: www.stepnica.pl

czytaj więcej »

Ogłoszenie o rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Stepnicy

dodano: 2013-03-18 17:14:06

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO INFORMUJE, ŻE DO 30 KWIETNIA 2013R. PRZYJMOWANE BĘDĄ KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.

KARTY WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI MOZNA POBRAĆ W SEKRETARIACIE ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W STEPNICY LUB ZE STRONY INTERNETOWEJ http://bip.stepnica.pl/dokumenty/3414

czytaj więcej »

Egzamin klas III

dodano: 2013-03-17 14:45:38

14 marca uczniowie klas III przystąpili do pierwszego szkolnego egzaminu. Chociaż testy w klasach III nie są obowiązkowe, uczniowie oraz ich rodzice potraktowali je bardzo poważnie. Trzecioklasiści ubrani odświętnie z wielkim przejęciem zasiedli w ławkach „ Sali egzaminacyjnej” , w którą na czas testu zamieniła się szkolna biblioteka.

czytaj więcej »

Dzień Kobiet

dodano: 2013-03-06 22:14:03

czytaj więcej »

Jarmark Wielkanocny

dodano: 2013-03-06 21:50:53

czytaj więcej »

Podsumowanie akcji zbierania kasztanów i żołędzi przez dzieci

dodano: 2013-02-27 09:37:19

   

W lutym 2013 r.odbyło się podsumowanie akcji zbierania kasztanów i żołędzi przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stepnicy.

Zebrano ogółem 3 tony 200 kg kasztanów i żołędzi i przekazano Kołu Łowieckiemu ,,Szarak’’ ze Szczecina na dokarmianie zwierzyny leśnej.

W dniu 21 lutego w ,, Kotlince ”odbyło się spotkanie Prezesa Koła Łowieckiego ,, Szarak ” Pana Marka Wosia, z dziećmi, które zebrały największą ilość kasztanów i żołędzi.

Nagrodzeni zostali uczniowie:

1) Więch Adam z klasy II zebrał   -  500 kg

2) Pryszcz Wojciech z klasy V      -  480 kg

3) Jasiński Kewin z klasy II          -  214 kg

4) Cisowski Bartosz z klasy IV     -  200 kg

5) Hryń Weronika z klasy VI        -  180 kg

6) Łuczak Konrad z klasy IV        -  150 kg

7) Kiedos Maciej z klasy V           -  100kg

Otrzymali oni w prezencie telefon komórkowy, piłki, książki. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w tej akcji otrzymali słodycze.

Dziękujemy również panu M. Sucheckiemu, który współpracował ze Szkołą i przygotował dla dzieci ognisko w ,, Kotlince ”.

czytaj więcej »

Nowa strona p. Iwony Blatkiewicz - nauczycielki i wychowawczyni klasy I a

dodano: 2013-02-25 21:20:52

Zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania sie nową, autorską stroną internetową Pani Iwony Blatkiewicz - nauczycielki nauczania zintegrowanego i wychowawczyni klasy I A w naszej szkole.http://www.spstepnicaklasa1.cba.pl Przypominamy, że w zakładce - Życie szkoły > strony www nauczycieli, można znaleść jeszcze inne autorskie strony nauczycieli  p . Doroty Baczewskiej i p. Beaty Widerskiej. Mamy nadzieję, że z czasem tych stron nauczycieli będzie przybywało. Do czego serdecznie zapraszamy i zachecamy.

czytaj więcej »

Warsztaty wyplatania koszy z papierowej wikliny

dodano: 2013-02-25 20:46:19

 

W ostatnich dniach świetlica szkolna zorganizowała dla dzieci i młodzieży warsztaty wyplatania,na których można było zapoznać się z podstawowymi splotami i tworzyć swoje pierwsze koszyki z papierowej wikliny. Pomysł okazał się bardzo ciekawy i przyciągnął wielu chętnych. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczniowie szkoły podstawowej, byli bardzo zaciekawieni i chętni do pracy. Każdy mógł zabrać swoje dzieło na pamiątkę do domu. Najwytrwalsi, mimo wielu prób i licznych niepowodzeń, nie zniechęcali się i każdego dnia tworzyli coraz to nowe i większe kosze, opanowując technikę niemalże do perfekcji.
Jako, że na naukę człowiek nigdy nie jest za stary to zachęcamy dorosłych, rodziców aby i oni spróbowali swoich sił. Cieszymy się, że dzieci tak chętnie i ochoczo uczestniczą we wszelkich nowościach jakie organizuje im świetlica i angażują się w zajęcia, tym samym spędzając w sposób ciekawy swój wolny czas. Jeszcze raz wszystkim członkom warsztatów życzymy dużo sił w dalszym tworzeniu i zapraszamy do udziału w kolejnych tematycznych warsztatach.

Anna Bochniarz - Mutkowska

czytaj więcej »

Walentynki

dodano: 2013-02-13 10:04:42

 "W dniu świętego Walentego
Nic nie może dziać się złego,
Nikt nie może się dziś złościć,
Bo dziś nadszedł dzień miłości.

W dzień świętego Walentego
Ślę wyznania serca mego.
Treść wyznania "Kocham Cię",
A wysyła Tobie je!"

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, oraz pracownikom szkoły życzymy, aby każdy dzień upływał pod znakiem miłości, szacunku i zaufania.

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2472833 osób