}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest niedziela 16 maja 2021, dziś są imieniny: Andrzeja i Wieńczysława

"Mydełko dla Kamerunu" - podsumowanie akcji

dodano: 2019-11-04 08:52:19

Przez ostatnich kilka tygodni biblioteka szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna zaangażowała się w zbiórkę środków higienicznych, uczestnicząc w akcji: „Mydełko dla Kamerunu”. Poprzednim razem, miała ona miejsce 2 lata temu. Tak jak poprzednio skupiliśmy się na zbiórce mydełek w kostkach, szczoteczek i past do zębów. Wszystko to zorganizowano po to, by pomóc dominikance, siostrze Alicji Mai Ciesielskiej, która od lat jeździ na misje do Kamerunu.

Siostra Alicja ma pod sobą wielu podopiecznych, których lista stale rośnie. Akcja spotkała się z ogromnym zaangażowaniem ze strony darczyńców. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu. Oczywiście zbiórkę przeprowadziło także nasze przedszkole. W tym roku do kwesty przyłączyło się również Niepubliczne przedszkole „Ciuchcia”.  Statystyki mówią, że w naszej szkole udało się zebrać ogółem: 107 szczoteczek, plus dwa opakowania szczoteczek jednorazowych, po 100 w każdym z nich, 74 pasty do zębów, 340 mydeł, 20 mydełek hotelowych, 20 szamponów hotelowych i 20 żeli hotelowych. Łącznie udało się uzbierać 52 kilogramy, co daje 3 pudła gotowe do wysyłki. Zebrane środki higieniczne już w tym tygodniu wyruszą w daleką drogę i za około dwa miesiące powinny trafić na miejsce. Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję, darczyńcom, uczniom, osobom dorosłym. Siostra Alicja zaskarbiła sobie sympatię wielu ludzi o dobrych sercach. Dziękujemy za okazane dobro.

Anna Bochniarz - Mutkowska

Galeria zdjęć
Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2810096 osób