}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest środa 08 grudnia 2021, dziś są imieniny: Marii i Wirgiliusza

Wszyscy kochamy Małego Księcia!

dodano: 2021-11-20 12:27:08

„Każdy z nas spotka kiedyś swoją Różę… Bez względu na płeć poszukiwań. Kogoś, kto pobudzi nas do poświęcenia w imię miłości.” – możemy się dowiedzieć z wprowadzenia do spektaklu „Kochając Różę” Teatru ARTENES z Wrocławia inspirowanego lekturą „Mały Książę” Antoina de Saint-Exupery’ego. Widowisko mieli okazję obejrzeć w Goleniowskim Domu Kultury w środę 17 listopada br. uczniowie klas siódmych i ósmych. Aktorzy dostarczyli nam wielu wzruszeń, a i niejednego skłonili do głębszej refleksji na temat tego, co stanowi w życiu prawdziwą wartość. Tak, tak … My również tęsknimy za dobrem, pięknem, za szczerością i prawdziwymi uczuciami. Dlatego już umówiliśmy się na następny spektakl w marcu 2022 roku! A na koniec przeczytajcie z jakimi wrażeniami po spektaklu chcą się z Wami podzielić uczniowie klasy VIIIb: „Mnie najbardziej podobało się …”

Julka Dębowska: „Mnie się podobała scena, gdy Róża czytała zadanie domowe i poprosiła nauczyciela, aby przeczytał rolę króla i podobało mnie się jak oni odegrali tę rolę.” 

Martyna Bojko: „Mnie najbardziej podobała się scena, gdzie Róża rozmawiała z mamą. Rodzice nie mogę nam zabraniać pewnych czynów, czy też kontaktów między ludzkich. Aktorzy odgrywali swoje role w taki sposób, że robiło to bardzo dobre wrażenie na mnie.”

Amelia Rudzik: „W spektaklu najbardziej urzekło mnie przedstawienie lektury jaką jest,, „Mały Książę”. Jest to idealne powtórzenie opowieści i przypomnienie sobie ciekawych wątków, które mogły wydawać się dla nas niezrozumiałe. Wplecione sceny lektury w opowieść zwykłych ludzi nadały przedstawieniu normalności i codzienności, atmosfery jaką przeżywamy w pewnym stopniu każdego dnia. Moją ulubioną sceną było przedstawienie planet. Aktorzy w dobry sposób potrafili wyjaśnić nam znaczenie każdej z nich.”

Patryk Kosiński: „Najbardziej podobała mi się scena, kiedy Róża miała do zrobienia zadanie i nauczyciel przejął rolę Króla w tym zadaniu. Było to bardzo realistyczne i dobrze wykonane. Dlatego najbardziej zapamiętałem tą scenę.”

Rozalka Mela: „Mnie się najbardziej podobała scena, kiedy Kacper dowiedział się że samolot jego taty miał awarię i się rozbił. Wzbudziło to we mnie mocne wzruszenie i smutek. Kacper był już samotny, ponieważ jego tata pracował za granicą. A gdy dowiedział się tak tragicznej wiadomości poczuł większą samotność”.

Patryk Kosiński: „Mnie najbardziej podobało się, gdy Kuba dowiedział się o tym, że nie jego ojciec napisał listy, tylko jego ojczym. Podobało mnie to się najbardziej ponieważ aż się wzruszyłem, gdy Kuba się o tym dowiedział, że jego ojczym i mama go oszukali.”

Przemek Bartnicki; „Podobało się mi to, że Kuba dowiedział się, że jego ojczym pisał te listy, a nie jego prawdziwy ojciec. Wzruszające było to, że okazało się, że ojciec Kuby nie żyje. To najbardziej zapamiętałem z tego spektaklu.”

Hania Prędota: „Mnie najbardziej podobała się scena, gdzie Kuba dowiedział się o tym, że jego tata nie żyje i że przez cały czas był okłamywany. Ta scena zrobiła na mnie wrażenie, ponieważ była bardzo realistyczna i można było się wzruszyć.”

Natalia Fojut; „Mnie w spektaklu urzekło rozegrane role w pokazaniu planet. Poza tym wzruszyła mnie scena, gdzie Kacper chciał skontaktować z ojcem, a jego ojciec był dla niego oschły. Również spodobała mi się scena pod koniec: cytaty z „Małego Księcia.”

Fryderyk Matuszczak: „W teatrze podobała mi się sceneria i reżyseria Małego Księcia. Były tam fragmenty z życia wzięte porównane do planet, które były dopowiedziane tematami lekcji. Spektakl był tak stworzony, że ten, kto nie przeczytał książki, mógł się dowiedzieć o czym ona była.”

Stefania Grzesiak

Galeria zdjęć
Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3035632 osób