logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 04 października 2022, dziś są imieniny: Rozalii i Franciszka

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

dodano: 2022-09-18 15:05:34

Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić, by zapobiegać chorobom zakaźnym? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie naszej szkoły podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”. Akcja ta miała na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. W ciągu tego tygodnia uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami wykazali dużą pomysłowość podczas poszerzania swojej wiedzy na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień, higieny osobistej oraz zdrowego odżywiania. W ramach akcji „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych” w naszej szkole odbyły się lekcje poświęcone tematowi chorób zakaźnych, szczepień, higieny osobistej i zdrowego odżywiania. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, dzielili się swoimi pomysłami na sposoby zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób. Wypełniali ankietę na temat „Jak dbam o zdrowie” i wspólne analizowali odpowiedzi. Wykonywali ćwiczenia samochodziki mające na celu wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Kolorowali obrazki, wykonywali prace plastyczne i plakaty przedstawiające walkę z wirusami. Rozmawiali o utrzymywaniu higieny w codziennym życiu i o zdrowym odżywianiu. Na koniec tygodnia zrobili zdrowe i pożywne kanapki. W holu szkoły została przygotowana wystawa prac dzieci. Każda klasa otrzymała ulotki dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, które umieszczono na gazetkach w klasach.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom za aktywny udział w akcji „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”. Jesteśmy przekonane, że wszyscy uczniowie naszej szkoły rozumieją, że wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej zmiany postaw w codziennym życiu.

Adrianna Denesiuk
Joanna Zielińska-Dolna

Ulotki w załączeniu:

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/A4___wzw_salmonella_pl%20(1).pdf 

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/A4___odra_pl.pdf  

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/A4___krztusiec_pl.pdf 

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/A4___covid-19_pl_(003).pdf

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/A4___polio_pl%20(1).pdf

file:///C:/Users/Nauczyciel/Downloads/GRYPA_a_Seniorzy,_ulotka.pdf

Galeria zdjęć
Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3342360 osób