dodano: 2022-10-04 09:27:33
Zespół Szkolno-Przedszkolny wystawia do sprzedaży
estawy komputerowe
(jednostka centralna + monitor + mysz i klawiatura przewodowe + kable).
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 18/2022
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy
z dnia 29 września 2022 r.
SPECYFIKACJA:
- procesor Pentium Dual-Core CPU
- dysk SSD 120 GB
- pamięć RAM 4 GB
- Windows 10 Home
- pakiet Office
STAN TECHNICZNY: sprawny
dodano: 2022-09-28 20:50:39
Harmonogram godzin dostępności
nauczycieli Szkoły Podstawowej im. K. Maciejewicza w Stepnicy
Harmonogram godzin dostępności
nauczycieli Przedszkola Samorządowego w Stepnicy
dodano: 2022-10-10 23:47:55
Konkurs „Pocztówka z wakacji” dobiegł końca. Otrzymaliśmy kilka pięknych fotografii, które prezentujemy na Facebooku. Każdy z Was może oddać głos wybierając najpiękniejsze zdjęcie. Napisz komentarz pod postem z numerem zdjęcia, które najbardziej Ci się spodobało (numerek jest w górnym rogu każdego zdjęcia). Właściciel fotografii, która uzyska najwięcej głosów otrzyma atrakcyjną nagrodę. Zapraszamy do oddawania głosu!!! Małgorzata Kania i Adrianna Denesiuk
dodano: 2022-10-07 18:04:43
Dzisiaj u „Krasnali” obchodziliśmy „Dzień Uśmiechu”. Symbolem tego święta jest doskonale wszystkim znana żółta, uśmiechnięta buzia. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze i nie tylko od święta :)
A. Krawczyk
dodano: 2022-10-06 21:20:43
Dary Pani Jesieni zachęcają do wykorzystywania ich podczas różnorodnych aktywności. Uczniowie klasy 2 a i 2 b musieli wykazać się nie tylko pomysłowością, ale również umiejętnością pracy w zespole. Zadaniem, które musieli wykonać było ułożenie mandali. Do wykonania tych pięknych obrazów dzieci wykorzystały przyniesione przez siebie kolorowe liście, kasztany, żołędzie kwiaty, bluszcze, owoce jarzębiny i ognika, słoneczniki, szyszki i wiele innych darów jesiennych. Każdy mógł wykonać kompozycję według swojego pomysły, ponieważ nie ma jednego gotowego wzoru. A co to jest ta mandala?
Mandala jest to rysunek, kompozycja wykonana na kole, a swoimi korzeniami sięga do tradycji hinduskiej. Jest to technika plastyczna wykorzystywana w pracy zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Tworzenie mandali ma na celu wyciszenie i uspokojenie, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji oraz w wyrażaniu emocji. Mandale rozwijają także kreatywność i sprawność manualną u dzieci.
Monika Łapińska
Adrianna Denesiuk
dodano: 2022-10-05 22:44:43
4 października uczniowie z klas 1-3 wybrali się do Goleniowa na spektakl „Mała, zielona planeta” w wykonaniu aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Bohaterowie sztuki próbowali uratować naszą planetę przed zanieczyszczeniem, pomagali Matce Naturze poprzez walkę ze złym Lordem Chaosem. Spektakl promował tak ważne wartości jak: szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za wspólne dobro i świadomość wpływu na otaczające środowisko. Dzieci przyswoiły wiedzę o segregacji śmieci oraz dbałości o naszą planetę, aby była zielona, piękna i czysta. Przedstawienia były bardzo interesujące. Muzyka podkreślała wydarzenia dziejące się na scenie. Widzowie gromkimi brawami podziękowali aktorom za wspaniałą grę.
dodano: 2022-10-05 05:10:31
Od lipca 2022 roku w gminach powiatu goleniowskiego odbywają się zajęcia dla 100 dzieci w ramach zadania publicznego zleconego w ramach realizacji projektu „Szanse dla bezdroży” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Lider Powiatu Goleniowskiego z siedzibą w Goleniowie.
Tematyka warsztatów to między innymi:
- Mały Sportowiec - zajęcia sportowe mające na celu zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Na zajęciach dzieci mają okazję brać udział w przeróżnych grach zespołowych, poznać poprawne techniki wykonywania ćwiczeń i zintegrować się ze swoimi rówieśnikami.
dodano: 2022-10-04 22:37:51
To już kolejny raz, kiedy aktorzy Teatru ARTENES z Wrocławia zaprosili uczniów naszej szkoły na teatralną interpretację lektury szkolnej. Tym razem na warsztat wzięli utwór Juliusza Słowackiego. „Balladyna”, czyli rzecz o ludzkiej namiętności w wystawie tradycyjne – piszą autorzy spektaklu - Bez wątpienia tragedia ta należy do najciekawszych utworów dramatycznych literatury polskiej. Pomimo upływającego czasu przesłanie tego dzieła nie traci na wartości, co sprawia, że pojawia się na szacownych scenach w coraz to nowych odsłonach. Nie przeszkadza temu fakt umieszczenia przez autora akcji w bardziej lub mniej (zależnie od czasów) modnych realiach polskich, gdyż ponadczasową wymowę dramatu cechuje uniwersalność psychologiczna i kulturowa.”
dodano: 2022-10-04 19:44:35
Piłka nożna podobno nie jest domeną kobiet. My zaprzeczamy, bo właśnie nasze młodsze dziewczyny wywalczyły 2 miejsce w Mistrzostwach powiatu goleniowskiego a ich starsze koleżanki 3. Brawa za grę i wyniki. Grały: Amelia Pluta, Zofia Żak, Wiktoria Kaliciak, Roksana Nowak, Zuzanna Strzelczyk, Ola Strzelczyk, Maja Karmazyn, Martyna Modrzejewska, Zuzanna Durzyńska, Zofia Czarnof. Starsze dziewczęta: Kalina Urbańska, Milena Lewosińska, Marika Brąź, Oliwia Gamułkiewicz, Wiktoria Synówka, Ola Chromy, Natalia Pośnik.
dodano: 2022-10-02 22:31:51
29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to przyjemne i bardzo pożyteczne wydarzenie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Czwartek 29 września br. w naszej szkole to nie był wcale taki zwykły dzień. Czytanie było słychać i widać zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze naszej szkoły. Parter opanowały uczennice z klasy VIIIb, które zajęły młodszych kolegów i koleżanki lekturą legendy o Smoku Wawelskim. A że Brzechwa dzieciom zawsze był i jest bliski, jego wiersze na warsztat wzięły uczennice klasy IVb Amelia i Maja. Za to w klasie IVa wiele śmiechu i zabawy było przy interpretacji głosowej wiersza „Katar” Jana Brzechwy…