}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest środa 22 stycznia 2020, dziś są imieniny: Anastazji

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Co by było gdyby...?"

dodano: 2019-12-17 10:13:39

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie ze spotkania z wybranym bohaterem literackim pt.: „Co by było gdyby…?” Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII a wzięło w nim udział dokładnie 14 osób. Temat prac dawał szerokie pole do popisu. Można było skupić się na bohaterach lektur, powieści przygodowych czy np. bajek. Wśród prac przewijała się dobrze wszystkim znana postać Pana Kleksa, nie zabrakło także Harrego Pottera, Ernesta Nemeczka, bohatera powieści „Chłopcy z Placu Broni” czy Alicji z Krainy Czarów.

czytaj więcej »

Spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Wójcicką

dodano: 2019-12-16 08:58:01

 W środę 11 grudnia 2019 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Katarzyna Wójcicka, która jest autorką książki pt.: „ Mysienoski. Czar zimy”. Pani Katarzyna swój debiut literacki zaprezentowała uczniom klas I – III a miało to miejsce w bibliotece. Również dla naszego gościa, było to pierwsze spotkanie zorganizowane w szkole przed tak licznym audytorium. Pani Katarzyna to rodowita szczecinianka, która z zawodu jest architektem, a pisanie książek i tworzenie ilustracji to jej hobby, które bardzo sobie umiłowała i któremu oddaje się bez reszty.

czytaj więcej »

Kiermasz Świąteczny

dodano: 2019-12-13 11:16:54

czytaj więcej »

Nobel dla Olgi Tokarczuk

dodano: 2019-12-12 21:18:27

Uczennice klasy VIb postanowiły uczcić ogromne wyróżnienie dla polskiej pisarki Olgi Tokarczuk, która w dniu 10 grudnia br. odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. To wydarzenie stało się dla nas pretekstem do przypomnienia innych wybitnych twórców, wyróżnionych w poprzednich latach: Henryka Sienkiewicza (1905), Władysława Reymonta (1924), Czesława Miłosza (1980) i Wisławy Szymborskiej (1996). 

czytaj więcej »

Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

dodano: 2019-12-12 12:44:57

W środę 10 grudnia uczniowie klas VII i VIII udali się na wycieczkę do Muzeum Techniki  i Komunikacji  Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Jest to miejsce pełne ciekawych eksponatów. Można tu obejrzeć pojazdy w przeszłości produkowane w Szczecinie, a także samochody i motocykle, które niegdyś były przedmiotem motoryzacyjnych marzeń wielu Polaków. Oprócz samochodów osobowych w muzeum znajdują się samochody strażackie, milicyjne, karetki, autobusy, tramwaje.

czytaj więcej »

Mikołaj w przedszkolu

dodano: 2019-12-09 19:55:15

Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł dzieci. Już od samego rana zawitał do przedszkola w towarzystwie Pani Elf. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja- troszkę zawstydzone.

czytaj więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu na Mikołajową skarpetkę

dodano: 2019-12-09 19:50:16

Zakończył się rodzinny konkurs na skarpetkę dla Mikołaja, która gdzieś mu się zapodziała. Poprosił więc wszystkie dzieci o nową. Bez niej nie mógłby roznieść prezentów w te święta. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami pospieszyli mu z pomocą przygotowując cudowne skarpety, które można oglądać w holu naszej szkoły. 

czytaj więcej »

Akcja Wolontariatu

dodano: 2019-12-09 19:38:28

Kolejna akcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu "Razem możemy więcej" została zakończona. W niedzielę paczuszki zostały dostarczone do goleniowskiego sztabu Szlachetnej paczki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

Joanna Zielińska-Dolna

czytaj więcej »

Mikołajki w klasach I-III

dodano: 2019-12-08 17:01:10

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Mimo braku białego puchu w dniu 6 grudnia długo wyczekiwany Gość przybył do naszej szkoły. Miłego gościa dzieci radośnie przywitały piosenką. Uczniowie klas I-III z radością odpowiadały na pytania Mikołaja, a potem otrzymywały prezent, który wywołał uśmiech na ich twarzach. Za otrzymane upominki dzieci serdecznie dziękowały Mikołajowi i śpiewały piosenki. Na koniec wizyty każde dziecko zrobiło sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie i zaprosiło go na przyszły rok. 

czytaj więcej »

Sport to zdrowie

dodano: 2019-12-05 23:54:16

W naszej szkole jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych. Jedną z wielu form spędzania wolnego czasu jest uprawianie sportu. Dla wszystkich, którzy lubią ruch, mają niespożytą energię i dbają o swoją kondycję fizyczną mamy propozycję uczestnictwa w Szkolnym Klubie Sportowym (SKS). Oferta skierowana jest do wszystkich dzieci. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki. Bardzo liczna grupa dzieci już uczestniczy w zajęciach, zapraszamy jeszcze tych, którzy są niezdecydowani.   

Nauczyciele wychowania fizycznego
 

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2199738 osób