}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 24 maja 2022, dziś są imieniny: Joanny i Zuzanny

Rekrutacja uzupełniająca

dodano: 2022-05-06 06:25:41

Listy dzieci przyjętych do klas pierwszych i do przedszkola - po rekrutacji uzupełniającej

Listy dzieci do Przedszkola - pobierz

Listy dzieci do klasy pierwszej SP - pobierz

czytaj więcej »

Weekend majowy

dodano: 2022-04-30 12:05:03

W szkole jak i w przedszkolu
wolny będzie poniedziałek i wtorek
(2 i 3 maja)
.

Andrzej Wyziński
Dyrektor ZSP w Stepnicy

czytaj więcej »

Rekrutacja 2022-2023

dodano: 2022-04-29 07:43:43

Listy dzieci przyjętych do klas pierwszych i do przedszkola
- w podziale na grupy.

W terminie od 29.04 do 05.05 należy dostarczyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Przedszkola lub Szkoły - druk do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły.

Listy dzieci do Przedszkola - pobierz

Listy dzieci do klasy pierwszej SP - pobierz

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Przedszkola - pobierz

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Szkoły - pobierz

czytaj więcej »

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dodano: 2022-04-29 07:13:21

W marcu br. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nich udział ośmioro uczniów. Zanim wyłoniona została ekipa reprezentująca naszą szkołę w Turnieju, cała ósemka przeszła szkolenie teoretyczne i praktyczne. Przypomnieli sobie zasady i przepisy ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto jeździli po uliczkach miasteczka rowerowego i  po torze przeszkód. Gdy byli już odpowiednio przygotowani odbyły się w/w eliminacje, w których najlepsi okazali się uczniowie: Adam Wlaź, Wincenty Kowalak i Przemysław Bartnicki.  27 kwietnia reprezentowali naszą szkołę w Powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym, gdzie zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Adam Wlaź zdobył drugie miejsce, a Przemysław Bartnicki miejsce trzecie. Zwycięska ekipa będzie reprezentować naszą szkołę oraz nasz powiat w Wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Udało się to dzięki pomocy nauczyciela Pana Karola Kanii oraz Stepnickiej Policji, którym bardzo dziękuję za współpracę.

Opiekun Aneta Rączkowska

czytaj więcej »

Życzenia Wielkanocne

dodano: 2022-04-15 13:17:17

czytaj więcej »

„Świtezianka” Adama Mickiewicza bez tajemnic!

dodano: 2022-04-14 09:43:56

Miło nam poinformować, że dzięki wspólnemu polsko-ukraińskiemu projektowi - „Świtezianka” Adam Mickiewicza nie kryje już przed nami tajemnic… P­­oznaliśmy tę balladę w polskiej i ukraińskiej wersji, aby móc wspólnie wykonać plastyczne projekty okładek do utworu. Efekty naszej wspólnej pracy możecie zobaczyć obok pracowni języka polskiego (sala nr 121).  Możemy się również podzielić z Wami ciekawostką. Uczniowie z Ukrainy jako lekturę poznają również inne utwory Adama Mickiewicza, a mianowicie balladę „Świteź” i „Sonety krymskie” jako propozycje lektur z literatury światowej.

Uczniowie klasy VIIb, VIIIa i VIIIb.

czytaj więcej »

Malujemy baranka

dodano: 2022-04-14 09:36:19

Malujemy baranka, dyskutując jednocześnie o polskich zwyczajach wielkanocnych.

czytaj więcej »

Życzenia od klasy IIb

dodano: 2022-04-14 09:21:22

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych dla nauczycieli i pracowników szkoły.

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci 2022

dodano: 2022-04-11 19:00:47

Różne instytucje od wielu lat promują Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który jest obchodzony 2 kwietnia, w tym roku dołączyła do nich także nasza szkoła. Jest to jedno z najważniejszych literackich świąt młodego pokolenia czytelników. Od 1967 roku, w dniu lub w okolicach urodzin Hansa Christiana Andersena, czyli 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, aby wzbudzić miłość do czytania i zwrócić uwagę na książki dla dzieci. Co roku Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci inny kraj promuje literaturę dla młodych. Nad tegorocznym świętem czuwa kanadyjska sekcja IBBY (International Board on Books for Young People). W kwietniu 2022 roku to z ust kanadyjskiego pisarza Richarda Van Campa dzieci na całym świecie usłyszały, że "czytanie to wolność, czytanie to oddech", które pozwala zobaczyć rzeczywistość z innej perspektywy oraz zaprasza nas do światów, których nie chcemy opuścić oraz że "historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia".

czytaj więcej »

Ogólnopolski konkurs plastyczny

dodano: 2022-04-05 18:39:44

Uczniowie klas I-III mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Wiosenne nakrycie głowy”. Celem konkursu było rozbudzanie kreatywności i wyobraźni dziecięcej, rozwijanie aktywności twórczej, budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych i technicznych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać samodzielnie pracę plastyczną, techniką collage, na formacie A3. Wszystkie dzieci bardzo się postarały, by nakrycie głowy dla Wiosny było jak najbardziej intersujące i oryginalne. Jednak tylko niektóre zostały wysłane na konkurs. Teraz czekamy na ogłoszenie wyników! A oto galeria najciekawszych prac naszych uczniów.

Adrianna Denesiuk i Monika Łapińska

 

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 3225201 osób