}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest piątek 14 maja 2021, dziś są imieniny: Bonifacego i Dobiesława

Galeria Jednego Autora

dodano: 2021-05-02 13:48:47

Dzisiaj w "Galerii Jednego Autora" pragnę przedstawić prace uczennicy klasy 7B Nadii Głowackiej, która obdarzona jest niezwykłym talentem plastycznym. Jej prace wykonane są głównie ołówkiem i farbami akrylowymi. To jej ulubione techniki. Prace Nadii budzą emocje, wyrażają spokój i harmonię. Ale każdy może odczytać w nich coś dla siebie.

Jestem bardzo szczęśliwa, że Nadia chciała podzielić się z nami swoimi pracami. Mam nadzieję, że nadal będzie kontynuowała i rozwijała swoją pasję. Bardzo ją do tego zachęcam. Zapraszam do obejrzenia prac Nadii.

Adrianna Denesiuk

czytaj więcej »

Świetlica szkolna też pamięta…

dodano: 2021-04-30 14:09:04

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

czytaj więcej »

Majowe święta Polaków

dodano: 2021-04-30 14:01:45

„Kto Ty jesteś? Polak mały…” - ten wiersz znają wszyscy uczniowie. Jest on im szczególnie bliski w czasie obchodów świąt majowych. Jest to czas szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne święta narodowe. I choć obecne warunki nie pozwalają, aby być w tych dniach razem, to uczniowie klas I-III pamiętali i uczcili te święta tak jak potrafili najpiękniej, bo patriotyzmu i miłości do Ojczyzny uczą się od najmłodszych lat. Uczą się szacunku dla godła, hymnu, flagi i języka polskiego. Dlatego przygotowali w swoich klasach wiersze, piosenki, flagi, kotyliony… wszystko w biało-czerwonych barwach.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
(Cz. Janczarski  ,,Flaga”)

Adrianna Denesiuk

czytaj więcej »

Powrót do stacjonarnej nauki

dodano: 2021-04-30 13:21:57

 

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach

 • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. 
 • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
 • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

 

czytaj więcej »

Dzień Ziemi

dodano: 2021-04-25 17:37:38

22.04  przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci dowiedziały się między innymi po co nam roślinność, jak dbać o zwierzęta, jak odpowiednio segregować  odpady oraz jak dbać o otaczające nas środowisko. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, dlatego warto kształtować postawę proekologiczną już od najmłodszych lat.

czytaj więcej »

Uwaga

dodano: 2021-04-23 17:08:53

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od dnia 26 kwietnia nauka w klasach I-III będzie odbywała się
w systemie hybrydowym.

Szczegółowy harmonogram zajęć przesłany został rodzicom klas I-III
w dzienniku elektronicznym Librus, w postaci wiadomości.

czytaj więcej »

Dzień Ziemi

dodano: 2021-04-22 14:28:18

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku nie mogą się odbyć jak zawsze na wspólnie spędzonym czasie, zabawie i obchodach.

czytaj więcej »

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

dodano: 2021-04-22 11:40:21

Na prośbę Dyrektora MOPS udostępniamy ankietę dotyczącą Państwa opinii na temat warunków życia w gminie oraz dotyczących najważniejszych problemów społecznych, określenie potrzeb i wyznaczenie kierunków działań samorządu Gminy Stepnica w sferze społecznej. Zebrane informacje posłużą wyłącznie sporządzeniu zbiorczych zestawień i zostaną wykorzystane do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Stepnica na lata 2021-2026. Ankieta jest anonimowa i dobrowolna.

Ankieta -  wypełnij i  odeślij

czytaj więcej »

Rekrutacja do przedszkola

dodano: 2021-04-12 14:40:30

W dniu 08.04.2021 r. komisja rekrutacyjna powołana w celu weryfikacji wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola i deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Stepnicy w roku szkolnym 2021/2022 pozytywnie zakwalifikowała wszystkie złożone podania (listy dzieci w załączeniu).
Zgodnie z procedurą rekrutacji, rodzice przyjętych dzieci proszeni są o dostarczenie pisemnego potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do placówki najpóźniej do 19.04.2021 r. (druk do pobrania w załączniku lub w sekretariacie).
Osoby, które dotychczas nie złożyły dokumentów (wniosku o  przyjęcie lub deklaracji kontynuowania pobytu dziecka w przedszkolu) proszone są o niezwłoczne dostarczenie ich do sekretariatu szkoły do 19.04.2021 r.
Kolejne ogłoszenie listy przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Stepnicy odbędzie sie 20.04.2021 r.
Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się na przełomie maja i czerwca - szczegółowy harmonogram znajduje się w ogłoszeniu o rekrutacji.

Lista dzieci - pobierz

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkla - pobierz

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2808184 osób