}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest niedziela 24 stycznia 2021, dziś są imieniny: Felicji i Tymoteusza

Egzamin poprawkowy

dodano: 2015-07-09 20:58:53

INFORMACJA

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy informuje,

że egzamin poprawkowy odbędzie się dnia 25.08.2015 r.

z języka polskiego o godzinie 10 : 00,

z matematyki o godzinie 11 : 00.

czytaj więcej »

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

dodano: 2015-06-28 17:39:44

 

          W piątek 26 czerwca uczniowie w całym kraju usłyszeli ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Uroczysta  Akademia odbyła się Hali Widowiskowo-Sportowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski, Pani Wice Burmistrz Stanisława Rzymczyk, Pani Skarbnik Beata Rogalsa, Leśniczy Nadleśnictwa Goleniów, Pani Dyrektor Jolanta Jędrzejewska, Pani Wice dyrektor Emilia Chlebcewicz – Piznal, oraz rodzice i grono pedagogiczne. Podczas uroczystości odbyło się przekazanie sztandaru szkoły, oraz przekazanie władzy nowemu przewodniczącemu  Samorządu Uczniowskiego. Zostały wręczone nagrody dla najlepszych absolwentów, uczniów szkoły, najlepiej napisany test szóstoklasisty, najlepszego sportowca, oraz stuprocentową frekwencje. Pan Burmistrz, oraz Pani Dyrektor złożyli uczniom serdeczne wakacyjne życzenia. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas i tam nastąpił moment na który czekali cały rok, wręczenie świadectw szkolnych, od tej chwili mogą zacząć prawdziwy wypoczynek. Jeszcze raz życzymy udanych, bezpiecznych wakacji.

J. Dolna

czytaj więcej »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

dodano: 2015-06-19 11:25:52

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ODBĘDZIE SIĘ 26.06.2015 O GODZINIE 10.00

NA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ.

MSZA ŚWIĘTA ODBĘDZIE SIĘ O GODZINIE 8.00 

czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje 2015

dodano: 2015-06-19 11:20:19

Oto kilka cennych rad i uwag jak spędzić bezpiecznie wakacje:

1. Rower i wrotki, piłka
· Pamiętaj, jezdnia to nie plac zabaw! Zachowaj na niej wyjątkową ostrożność!!!
· Należy korzystać ze ścieżek rowerowych !!!
· Nie pożyczaj roweru nieznajomym !!!
· Zakładaj kask rowerowy na głowę !!!
· Podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystaj z przejść dla pieszych !!!
· Graj w piłkę daleko od ulicy !!!
· Uważaj na jezdni biegnąć po piłkę !!!
2. Nad wodą
· Kąpiemy się tylko w miejscach oznakowanych i wyznaczonych do kąpieli !!!
· Nigdy nie skacz do wody w miejscach, których nie znasz dna !!!
· Słuchaj poleceń ratownika !!!
· Kąp się w miejscach dozwolonych tylko pod opieką rodziców !!!
· W wodzie bądź ostrożny, nie utrudniaj kąpieli innym !!!
· Dbaj o jej czystość plaży !!!
· Przestrzegaj regulaminu kąpieliska !!!
3. W górach 
· Zawsze idź szlakiem wyznaczonym !!!
· Słuchaj się opiekuna !!!
· Nie zbaczaj ze szlaku !!!
· Nie wyruszaj w góry podczas burzy !!!
Dbając o swoje bezpieczeństwo
· Do zabawy wybieraj miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni; 
· Dbaj o środowisko - nie wyrzucaj śmieci i nie zaśmiecaj otoczenia;
· Rozpalaj ogniska tylko w miejscach do tego przeznaczonych i pod opieka dorosłych;
· Zawsze mów opiekunom lub rodzicom dokąd wychodzisz, po zmroku nie wychodź bez opieki osoby dorosłej;
· Jeśli jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym;
· Nie korzystaj z propozycji podjazd lub jazdy samochodem (lub spaceru) z nieznajomymi;
· Nie podchodź i nie zaczepiaj obcego psa, nie dotykaj go, nawet jeśli wydaje się być łagodny.
Rodzice i opiekunowie dzieci:
Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się czym wasze dziecko się bawi, z kim i gdzie.
Kontrolujcie jego czas wolny oraz rozmawiajcie z nim jak najwięcej.

Do zobaczenia we wrześniu :-) :-) :-)

Administratorzy

czytaj więcej »

Legitymacje

dodano: 2015-06-19 09:45:12

UWAGA !!!!

Nowe wzory legitymacji szkolnych
Rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23) zmienia m.in. druki legitymacji szkolnych wprowadzając obowiązek wpisywania do nich numeru PESEL ucznia. Ma to ułatwić korzystanie z opieki medycznej (system eWUŚ wyszukuje osobę właśnie po numerze PESEL).
Aby nie zmuszać placówek do natychmiastowej wymiany dokumentów, rozporządzenie wprowadza przepisy przejściowe, które umożliwiają korzystanie ze starych druków legitymacji jeszcze w roku szkolnym 2015/2016. PESEL trzeba będzie uzupełnić.

Tym samym bardzo prosimy wszystkich uczniów by do końca roku szkolnego dostarczyli legitymacje szkolne celem uzupełniena numeru PESEL

Administracja 

czytaj więcej »

Dzień Talentów 2015

dodano: 2015-06-16 12:17:22

 

III Edycja Stepnickiego Dnia Talentu
 

 

      3 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Stepnicy oraz dzieci z zaproszonych przedszkoli kolejny raz mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów. Wśród zaproszonych przedszkoli znalazło się Przedszkole ze Stepnicy, Przedszkole nr 2 z Goleniowa oraz kolejne goleniowskie przedszkole, Przedszkole nr 4. Jak co roku uczniowie wykazali się pomysłowością i udowodnili, że potrafią przy tym świetnie się bawić. Przedszkolaki jako najmłodsi uczestnicy Stepnickiego Dnia Talentu pokazali wszystkim jak wygląda profesjonalny taniec. Nie zabrakło różnorodności w tej dziedzinie. Grupa "Wiewiórek" z Przedszkola w Stepnicy zaprezentowała grecki taniec "ZORBA", przedszkola z Goleniowa "Krakowiaka" oraz taniec żydowski. Talent wokalny miały szansę zaprezentować uczennice klas IV, V oraz VI, które wykonały piosenki o tematyce harcerskiej oraz nowoczesne utwory Pati, Sylwii Grzeszczak czy też Eweliny Lisowskiej. Nie zabrakło występów muzycznych podczas, których Marcel z klasy III a oraz Laura z klasy VI b zagrali na gitarze akustycznej. Talentem wokalnym poszczyciły się również klasy I-III, które prezentowały piosenki o mamie oraz o tematyce ekologicznej. Bartek z klasy II pokazał jak pięknie wygina się w rytm znanej wszystkim piosenki "Wyginam śmiało ciało" a uczennice klasy III b przedstawiły ciekawy występ synchroniczny z kubkami. Podczas III Edycji Stepnickiego Dnia Talentu nie zabrakło dobrej zabawy, słońca oraz uśmiechów zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Katarzyna Malinowska

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny w klasie I A

dodano: 2015-06-15 22:14:13

9 czerwca uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem wybrali się do Kopic, aby tam w sposób bardzo aktywny uczcić  Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Dzieci za pośrednictwem wierszy i piosenek złożyli swoim ukochanym rodzicom najszczersze życzenia płynące wprost   z malutkich serduszek, a rodzice by udowodnić swoim pociechom jak są dla nich ważne również wyrecytowali cudowne życzenia ( oczywiście bez łez szczęścia i miłości się nie obyło). Po części artystycznej i wymianie prezentów pomiędzy dziećmi i rodzicami, wszyscy wyruszyliśmy w poszukiwaniu skarbu ( 4 km łąkami, polami i piaszczystymi drogami) mogliśmy podziwiać cudowne widoki otaczającej nas przyrody. Po wędrówce był czas na kiełbaskę z ogniska, ciasto i mały odpoczynek bo tonie był jeszcze koniec atrakcji. Dzieci miały możliwość zobaczenia wielu przyrodniczych atrakcji, poszukać tropu zwierząt i dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. W imieniu klasy jeszcze raz dziękuję Pani Iwonie Krępic  za zaproszenie do Przystani Orła Białego w Kopicach i możliwości skorzystania  z gościnności Stepnickiej Organizacji Turystycznej. Rodzicom dziękuję za wszystkie pyszności, które znalazły się na stołach i oczywiście za cudowną zabawę.

J. Dolna

czytaj więcej »

Dzień Mamy i Taty w klasie I B

dodano: 2015-06-04 19:20:13

We wtorek 26 maja uczniowie kl.IB z wych. T.Margas zaprosili rodziców na warsztaty plastyczne do Kopic.Uczniowie zaprezentowali część artystyczna oraz wręczyli własnoręcznie posadzone pelargonie. Rodzice wspólnie z dziećmi brali udział w warsztatach lepienia wazoników oraz serduszek z gliny.Zaangażowane były nie tylko dzieci ale również rodzice.Następnie wszyscy wzięli udział w grach i zabawach terenowych,które cieszyły się niezwykłym powodzeniem.Zabawy prowadziła pani Iwona Krępic. Rodzice wspólnie piekli kiełbaski.Na wszystkich czekała wspaniała niespodzianka-smakowity tort przygotowany przez panią Monikę Chodyniecką. Smakował wszystkim wyśmienicie.Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.Serdeczne podziękowania dla pani Iwony Krępic za gościnne przyjęcie składają uczniowie kl. IB wraz z wych. T. Margas oraz rodzicami.

T. Margas

czytaj więcej »

Klasy Ia i Ib z wizytą w Chlebowym Gościńcu

dodano: 2015-06-01 21:42:20

        

                             W środę 27 maja klasy pierwsze udały się z wycieczką do Chlebowego Gościńca w Radowie Małym. Uczniowie mogli podziwiać zwierzęta żyjące w tym agroturystycznym gospodarstwie. Jedną z głównych atrakcji wyjazdu było samodzielne pieczenie chleba, drożdżówek i ciasteczek, dzieci mogły poznać tajniki dobrego wypieku, oraz na własnej skórze odczuć jak ciężką pracę wykonują piekarze. Dzieci wróciły zadowolone i ze swoimi wypiekami, którymi częstowali rodziców.

J. Dolna

czytaj więcej »

Dzień Mamy i Taty w klasach III

dodano: 2015-05-31 22:03:31

             We wtorek 26 maja przy plaży głównej w Stepnicy, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na imprezę przyszli rodzice klasy III a i III b, którzy mogli podziwiać swoje pociechy występujące na scenie. Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce adekwatnej      do święta, przygrywając na instrumentach.

         Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty, które wykonały samodzielnie na zajęciach w szkole. Mamy oraz Tatusiowie otrzymali wazoniki, lampiony oraz pięknie udekorowane ciasteczka. Następnie razem ze swoimi pociechami, uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach  przygotowanych przez wychowawczynie klas.Na wszystkich wspaniałych gości czekał słodki poczęstun  przygotowany przez mamy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie oraz za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.                                                                                                                                      

                                                                                  Małgorzata Trzeciak i Monika Łapińska

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2679521 osób