}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest środa 03 czerwca 2020, dziś są imieniny: Leszka i Kłotyldy

Warsztaty decoupage

dodano: 2013-10-27 20:14:37

W ostatnim tygodniu uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną, mogli ćwiczyć swoje umiejętności na warsztatach z techniką decoupage. Polega ona na przyklejaniu na powierzchnię ( drewno, metal, szkło,tkanina, plastik, ceramika), wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. My nasze szablony nanosiliśmy na szklane buteleczki, które udało się pozyskać, dzięki uprzejmości Pani Renaty Lubośnej, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W kompozycjach królowały jesienne liście dębu, klonu, jarzębiny i kasztanowca, ale również kolorowe uśmiechnięte buzie, które przypominały nam dopiero co minione lato. W ciszy i skupieniu przyklejaliśmy pojedyncze elementy, tworząc zgrabne zestawy.
 Na zakończenie, każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę przez siebie wykonany flakonik.
 
 
Anna Bochniarz - Mutkowska

czytaj więcej »

Wykopki klas I A, III A, III B

dodano: 2013-10-26 15:13:03

Dzięki uprzejmości jednego z gospodarzy w Stepnicy  uczniowie klas Ia,  III aib mieli możliwość zobaczenia jak wygląda uprawa warzyw i owoców od kuchni. Pani gospodyni pokazała dzieciom gdzie i jak rosną warzywa nim trafią do sklepów i nasze stoły. Mogli sami spróbować jak  wyrywać i oczyszczać warzywa, jak zbierać owoce z drzew. Na koniec zadaniem dzieci było zebranie ziemniaków z pola i właśnie podczas  czynności dzieci miały największą frajdę. Na koniec Pan gospodarz rozpalił ognisko gdzie dzieci mogły upiec sobie kiełbaskę i ziemniaki. Takie wspólne wyjazdy bardzo dobrze wpływają na integrację wszystkich uczestników. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za udostępnienia gospodarstwa takiej wesołej gromadce jak my.

opr. J. Dolna

czytaj więcej »

Tkamy i wyszywamy

dodano: 2013-10-26 10:51:42

Prace rękodzielnicze dzieci z klasy III a, bardzo miłe zaskoczenie, że dzieci w dobie gier komputerowych, komórek i internetu bardzo chętnie uczą się nowych mało modnych umiejętności: Dzisiaj tkamy i wyszywamy

czytaj więcej »

Dzień Chłopaka w klasie II A

dodano: 2013-10-24 16:36:08

30 września 2013r. każda klasa w naszej szkole  we własnym zakresie obchodziła Dzień Chłopaka .

W klasie II a dziewczynki z pomocą wychowawczyni i mamy Krystiana N. przygotowały dla chłopców wiele zabawnych konkursów, zabaw oraz upominki i  poczęstunek.

Pierwszym zadaniem było pokonanie trzech prób:

1.     Próba powagi, czyli wypicie cytryny i uśmiech

2.     Próba wytrzymałości – chłopcy na sygnał  wykonywali: 10 przysiadów, 10 pajaców, 5 pompek

3.     Próba mądrości  - chłopcy odpowiadali na pytania.

 

Mali panowie mieli też okazję wykazać się w takich konkurencjach, jak:  przyszywanie guzików, wieszanie małych firanek klamerkami na sznurku, golenie balonika maszynką jednorazową, przejście na obcasach danego dystansu. Najwięcej zabawy i śmiechu było podczas przebierania się za dziewczynę, a następnie pokaz mody. Wszyscy bawili się świetnie i jeszcze długo wspominali ten dzień i opowiadali o atrakcjach.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

Sprzatanie Świata

dodano: 2013-10-24 16:34:50

Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w corocznej, ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. 20 września 2013r. (piątek) uczniowie klas I-III w ramach tej akcji wybrali się do Kotlinki w celu uprzątnięcia śmieci pozostawionych przez ludzi w lesie. Ku naszemu zaskoczeniu w miejscach, po których się poruszaliśmy nie znaleźliśmy zbyt wielu śmieci – zebraliśmy łącznie jeden duży worek. Wielką atrakcją były natomiast wszystkie grzyby, które dzieci znalazły. Niektórym udało się kilka zebrać.  Przy okazji pobytu w lesie  idąc wzdłuż ścieżki edukacyjnej, uczniowie mieli też okazję zdobyć wiele informacji związanych z lasem. Po akcji był czas na kiełbaski i zabawę. Na szczęście dopisała nam piękna pogoda.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

Wykopki

dodano: 2013-10-24 16:33:02

16 września 2013r. podobnie  jak w roku ubiegłym, uczniowie klas II i Ib wybrali się na wykopki.

Dzięki uprzejmości państwa Kaniak mogliśmy gościć w ich gospodarstwie. Na początku dzieci obejrzały unikatową hodowle bażantów. Potem Pani Grażynka pokazała dzieciom zgromadzone urządzenia i maszyny rolnicze, których nie wykorzystuje się już w rolnictwie. Dzieci miały okazję zobaczyć też pasące się na łące krówki i ich potomstwo. Największą jednak atrakcją było oczywiście zbieranie ziemniaków na polu i konsumowanie pieczonych kartofelków w ognisku. Dzieci wracały zadowolone i pachnące ogniskiem.

opr. Iwona Blatkiewicz

czytaj więcej »

"Mój pierwszy dzień w szkole" - konkurs świetlicowy

dodano: 2013-10-22 22:27:22

 
 
We wrześniu odbył się pierwszy w tym roku szkolnym plastyczny konkurs świetlicowy, skierowany do uczniów klas pierwszych. Tematyka konkursu: "Mój pierwszy dzień w szkole", ściśle odnosiła się do pierwszaczków, które wstąpiły w progi naszej szkoły. 
Uczniowie przedstawili w formie plastycznej swoje wrażenia i spostrzeżenia. Do konkursu przystąpili podopieczni Pani Barbary Wasiluk, uczniowie klasy I B.
Byli to: Julia Moryś, Krzysztof Kierzynkowski, Łukasz Kinder i Maja Rombel. Szkoda, ze w tak nielicznym gronie, gdyż nagrody były bardzo interesujące i ciekawe a co najważniejsze przydatne. Nie ma jednak co się martwić, bo już wkrótce kolejny konkurs i szansa do zdobycia cennych wyróżnień. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Anna Bochniarz - Mutkowska

czytaj więcej »

Konkurs Gumballa

dodano: 2013-10-19 22:26:06

 

Kanał telewizyjny Cartoon Network zaprosił uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w „Niesamowitym konkursie Gumballa”. Klasa V A przyłączyła się do konkursu na najbardziej zakręconą klasę. Zadanie polegało na stworzeniu oryginalnych kostiumów i dekoracji, które swoim wyglądem będą nawiązywały do postaci z bajki "Niesamowity świat Gumballa", a więc niebieskiego kota i jego zwariowanych przyjaciół ze szkoły. Konkurs, w którym główną ideą uczniów jest pokazanie jak niezwykła jest ich klasa, ma na celu rozwijanie wyobraźni, promocję pracy w zespole i koleżeńskich postaw a przede wszystkim ma zapewnić uczniom dobrą zabawę.  Klasa 5 A, wraz z Panią Anią na czele, postanowiła sprostać temu zadaniu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali pomysłowe kostiumy i dekoracje. Wśród bajkowych postaci znalazły się: Clayton, Leslie, Kaktus Carmen, Chmura  Masami... i wiele wiele innych. Następnym krokiem było wykonanie wspólnego klasowego zdjęcia i przesłanie go do stacji telewizyjnej. Czekając na werdykt, mocno zaciskamy kciuki jednak niezależnie od wyników cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym konkursie, bo zyskaliśmy cenną pamiątkę w postaci szalonych zdjęć klasy V A, które zawsze będą nam przypominały te chwile. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej »

Loteria

dodano: 2013-10-16 22:16:25

         

„Człowiek jest wielki

                nie przez to, co ma,

               nie przez to, kim jest,

                     lecz przez to

               czym dzieli się z innymi”

                                      bł.  JAN PAWEŁ II

 

10 i 11 października były  dniami , które pokazały jak „wielkie serca” ma cała nasza społeczność szkolna. W tych dniach odbyła się LOTERIA CHARYTATYWNA. Już od początku tygodnia  uczniowie ,ich rodziny , a także pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem gromadzili   „eksponaty” , które podczas losowania miały dostarczyć „szczęśliwcom” wiele radości z posiadania np. pięknej maskotki, książki , płyty ,gry  czy żywych rybek. Było też „ coś dla podniebienia”,  za złotówkę mogliśmy kupić kawałek ciasta, pączka, babeczkę lub  rogalika. O tym czy akcja była udana  świadczyć  może fakt , iż zebrano „dość okrągłą sumkę”, a dzieci wracały do domu szczęśliwe, z plecakami pełnymi wylosowanych „skarbów”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję. Szczególne podziękowania należą się rodzicom z klasy I B oraz sponsorom p.Ewie Jeż, p.Jolancie Moryś i p.Paulinie Blatkiewicz.

 

       Barbara Wasiluk

czytaj więcej »

Gryfuś 2013

dodano: 2013-10-16 22:13:35

W czwartek 10 października uczniów z klas I B  i  I A odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Goleniowie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji GRYFUŚ. Uczniowie mieli okazję sprawdzić oraz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły, w szkole i w domu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i znaczki odblaskowe oraz obiecały , że będą dbały o swoje bezpieczeństwo. Zobaczymy!

 

        Barbara Wasiluk

czytaj więcej »

Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2384405 osób