Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 31 maja w naszej szkole organizowany był Dzień Dziecka. Podczas tego dnia nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawach i wydarzeniach. W tym roku spędziliśmy ten dzień nieco inaczej, aktywnie i sportowo. Z tej okazji odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski „Rodzinny bieg w piżamie po zdrowe śniadanie”, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Bieg miał na celu promowania wśród naszych uczniów i ich rodzin zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie do rozwijania tak ważnej dla naszego zdrowia aktywności fizycznej. Dzięki przychylności i dobremu sercu naszych lokalnych sponsorów wszyscy uczestnicy biegu otrzymali na mecie zdrowe i pełne witamin śniadanie oraz drobne upominki. Wszyscy uczestnicy sprawnie poradzili sobie w pokonywaniu toru przeszkód i szczęśliwie dotarli na metę.

W tym dniu nie zabrakło również czasu na chwilę kultury. Szkolne koło teatralne wraz z panią Katarzyną Grochowczak zorganizowało przedstawienie pt. „ZABAWA W ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ”. Nie była to typowa bajka jaką znają dzieci, była to świetna zabawa. Na scenie aktorzy znaleźli skrzynie pełną ubrań, w które postanowili się przebrać.  Tak na scenie pojawił się król, królowa, niania, wróżki, księżniczka i książę. Skoro już dzieci, za sprawą nowych ubrań, wcielają się w tak szlachetne postacie – postanawiają, że będą bawić się w teatr i zagrają „Śpiącą Królewnę”. Bajka mimo, iż bardzo zabawna, zakończona była morałem. Nasi uczniowie po raz kolejny zachwycili nas swoim talentem aktorskim. Wszystkie szczegóły przedstawienia były precyzyjnie dopracowane, gra aktorska, scenografia, oprawa muzyczna , co przyczyniło się do tak pięknego efektu.

Klasy IV-VIII miały okazję wykazać się swoją wiedzą o szkole, podczas udziału w zabawie „Szkolny test wiedzy o szkole” przygotowanej przez Samorząd Uczniowski szkoły. Uczestnicy zabawy mieli do rozwiązania test składający się z 49 pytań na temat naszej szkoły, jej pracowników i historii. W teście pojawiły się m.in. takie pytania jak „Kto był pierwszym kierownikiem szkoły?”, „Ile drzwi mieści się na II piętrze szkoły?”. Aby uzyskać prawidłową odpowiedz musieli wykazać się dużą wiedzą oraz umiejętnością pozyskiwania informacji. Obserwując uczniów podczas tej zabawy można było zauważyć, że świetnie się bawili i aktywnie brali udział w zabawie. Już niebawem wyłonimy  zwycięzców i podamy wyniki tej zabawy.

Przez cały dzień nasi uczniowie mieli czas na aktywne spędzanie czasu, integrację z klasą, wychowawcami klas,  zabawy z koleżankami i kolegami. Nie zabrakło również czasu na  część artystyczną i plenerowe malarstwo.  Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zaangażowanie. Samorząd Uczniowski chciałby podziękować wszystkim uczniom za pomoc w przygotowaniach, bez Waszej pomocy nasze działania by nie istniały. Rodzicom, którzy przygotowali dla naszych uczestników biegu pyszne i świeże śniadanie. Serdeczne podziękowania należą się szczególnie naszym sponsorom, którzy zapewnili uczestnikom biegu śniadanie oraz zaopatrzyli nas w drobne upominki:

Sklep spożywczo-przemysłowy Jan Chabraszewski „Cygan”

Lokalna grupa rybacka „Rybak” sp.zo.o.

Sklep „Puls PHU Besst” 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Gmina Stepnica    

Rada Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy 

DZIĘKUJEMY! 

Aneta Rączkowska

Marta Zdolska


Galeria zdjęć