Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Apel w dniu 22 listopada

Dnia 22 listopada w naszej szkole odbył się apel roboczy. Podczas apelu zostały przedstawione wyniki konkursów, które odbyły się w naszej szkole. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci Z Bajek Samorząd Uczniowski zorganizował klasowy konkurs na przebranie. Zadaniem konkursowym było przebranie się za dowolną postać z ulubionej bajki. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły, zauważyć można było mnóstwo barwnych i znanych nam postaci taki jak Kopciuszek, Spider-Man ,Pipi, Pkachu i wiele innych. Najliczniej przebrana okazała się klasa 1B, której wychowawcą jest Pani Teresa Margas. Na ręce wychowawcy opiekun Samorządu Uczniowskiego przekazała pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. W ramach obchodów Święta Niepodległości  wychowawca świetlicy szkolnej Pani Urszula Dowiałło zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Moja kochana Polska- widziana oczami dziecka”. Do świetlicy zgłosiło się wiele uczestników ze swoimi pięknymi pracami. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

I miejsce Aleksandra Synówka

II miejsce Nikola Trzópek

III miejsce Maria Muryn

Laureatki konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem. Należy nadmienić, że nagrody w tym konkursie ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

W ostatnim tygodniu października, w naszej szkole odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 47 zawodników, w dwóch kategoriach wiekowy.

WYNIKI:

Kl. VI i mł. dziewcząt:

1. Synówka Jagoda 4a

2. Jankowska Zosia 4a

3. Strzelczyk Ola 6a

Kl.VI i mł. chłopcy:

1. Szemraj Filip 6a

2. Modrzejewski Wojtek 5a

3. Leśniewski Nikodem 6a

Kl. 7-8 dziewcząt:

1. Chodyniecka Judyta 8

2. Żak Zosia 8

3. Wawrzyńska Daria 7b

Kl. 7-8 chłopców:

1. Merta Olaf 8

2. Janik Dominik 8

3. Kubiak Wojtek 7b

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Iwona Bladkiewicz przekazała informację o utworzeniu w bibliotece szkolnej kącika czytelniczego. Kącik czytelniczy został utworzony w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Zakupione zostały nowe meble oraz książki. W naszej bibliotece powstanie także punkt - Multimedialnego Centrum Informacji, gdzie uczniowie będą mogli skorzystać z komputera.