Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

"Bajki, które leczą" - czytanie bajek w niepublicznym przedszkolu "Ciuchcia"

 

 

 

 

 

 

15 Grudnia uczennice Amelia Masternak oraz Maja Nowicka-Kuberska wraz z opiekunem Anetą Rączkowską odwiedziły Niepubliczne Przedszkole „Ciuchcia” w Stepnicy.

Realizując działanie „Bajki, które leczą” w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”  podjęły trudne wyzwanie zainteresowania najmłodszych tradycyjną formą poznawania świata fantazji, jakim jest czytanie bajek.  Przeczytały  przedszkolakom bajki, „Królewna śnieżka” Braci Grimm oraz „Kopciuszek” Charles’a Perrault.

Dodatkowo uczennice przygotowały nietypowe zadanie wybierając najpopularniejsze ilustrowane bajki w języku angielskim. Podczas czytania oryginalnego tekstu posługiwały się ilustracjami zawartymi w książkach, ułatwiając tym samym pełne zrozumienie odczytanego tekstu. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze, skierowanej na komfort dzieci, które należą do wybrednych słuchaczy. Teksty zostały odpowiednio dobrane i przemyślane oraz przedstawione w ciekawy sposób. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem najmłodszych, jak również opiekunów przedszkola. Akcja wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie nalegali na powtórzenie wydarzenia w przyszłym roku szkolnym, obdarowując organizatorów drobnymi upominkami.

W związku z udaną akcją „Bajki, które leczą” organizatorzy pragną podziękować za ciepłe przyjęcie pracownikom Niepublicznego Przedszkola Ciuchcia w Stepnicy, a w szczególności przedszkolakom za zainteresowanie całą akcją.

Aneta Rączkowska