Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Czarodziejskie słowa - klasy 1-3 w teatrze

W dniu 22 września odbyła się wycieczka edukacyjna do Goleniowskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Czarodziejskie słowa”.

W czasie wizyty uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o Księżniczce, która była długo wyczekiwanym dzieckiem Króla i Królowej. Narodziny Księżniczki były obarczone tajemniczą przestrogą: jeśli przed swoim ślubem  obrazi kochających ją ludzi, ściągnie na siebie nieszczęście. Dziewczynka nie doceniała niestety dostatku, była niemiła i rozkapryszona. W rezultacie swoich nagannych zachowań trafiła do ubogiej chatki w Czarodziejskim Lesie, gdzie żyła w ubóstwie musząc ciężko pracować. Po czasie zrozumiała swoje błędy i żałowała swoich zachowań. Jedyną nadzieją na ratunek stał się dobry Czarodziej - brat Królowej i przyjaciel rodziny. Obiecał wyzwolenie Księżniczki, pod warunkiem, że przejdzie ona trzy próby, w których pokonać musiała Zbója, Czarownicę i Smoka. Zwycięstwo zapewnić  miały trzy magiczne zaklęcia, którymi stały się słowa proszę, dziękuję i przepraszam czyli słowa, których dziewczynka wcześniej nie znała. Losy Księżniczki zakończyły się szczęśliwie, odkryła magię nieznanych dotąd słów, co pozwoliło jej na powrót do Królestwa.

 Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało nieustanne zainteresowanie spektaklem. Słodkie uśmiechy i radosne opowieści były dowodem na to, że wycieczka była udana.

Marta Zdolska