Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią do łez.

Uczniowie naszej szkoły obchodzili ten dzień 6 listopada. Z tej okazji Samorząd Uczniowski  zorganizował konkurs klasowy. Uczniowie mogli przebrać się za ulubioną postać z bajki. Jak zawsze uczniowie wykazali się kreatywnością i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie. W tym dniu w szkole pojawiło się wiele bajkowych postaci, które przechadzały się po szkolnych korytarzach.

            Najliczniej przebraną klasą z pośród wszystkich klas w szkole okazała się klasa I B, której wychowawcą jest Pani Teresa Margas. W tej klasie przebrało się aż 90% uczniów klasy. Dzięki temu zostali zwycięzcami konkursu. Całej klasie serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałą bajeczną zabawę.

Samorząd Uczniowski