Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

        Dnia 24 kwietnia 2024 roku odbyły się Powiatowe Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które miały miejsce w Nowogardzie. Głównym organizatorem tego wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze szkół powiatu goleniowskiego, w tym także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy. Przed wyłonieniem reprezentacji naszej szkoły odbyły się wewnętrzne eliminacje, w których udział wzięło siedmiu uczniów. Z tej grupy do dalszych etapów zakwalifikowali się czterej najlepsi: Amelia Masternak, Blanka Solińska, Natan Kobus i Aleksander Marian.

         Podczas szkolenia reprezentanci przeszli przez cztery etapy nauki, obejmujące teoretyczną część dotyczącą znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz część praktyczną, w której uczniowie jeździli po uliczkach miasteczka rowerowego oraz torze przeszkód przygotowanym przez naszą szkołę. Zwycięzcy eliminacji wewnętrznych 24 kwietnia stanęli przed ważnym zadaniem reprezentowania naszej placówki w Powiatowych Eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju, rywalizując z uczestnikami reprezentującymi inne szkoły powiatu.

      Długie godziny nauki i treningów pod okiem opiekuna grupy, Pani Anety Rączkowskiej, zaowocowały zajęciem pierwszego miejsca w Powiatowych Eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To osiągnięcie kwalifikuje naszą ekipę do Wojewódzkich Eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym. Zwycięstwo w takich eliminacjach dla młodych ludzi jest bardzo ważne, stanowiąc pierwszy krok w kształtowaniu ich odpowiedzialnego zachowania na drogach publicznych.

      Tegoroczny sukces nie byłby możliwy bez pomocy nauczycielki, Pani Agnieszki Makowskiej oraz szkolnej pielęgniarki, Pani Małgorzaty Rybałt, a przede wszystkim bez zaangażowania naszych reprezentantów, którym serdecznie dziękuję za współpracę.

 

Opiekun grupy

Aneta Rączkowska