Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Pasowanie na czytelnika w klasach I

Sprawozdanie z uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I

            Dnia 7 listopada 2023r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.  Wprogu biblioteki przywitała pierwszoklasistów królewna Bibiolla, która bardzo ucieszyła się z ich wizyty. Zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie odgadywali zagadki związane z postaciami bajkowymi, układali krzyżówkę i odpowiadali na wiele pytań. Trudnych zagadek nie uniknęły także Panie Dyrektorki oraz wychowawczynie klas pierwszych. Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

           Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonały panie dyrektorki szkoły, p. Iwona Blatkiewicz oraz p. Adrianna Denesiuk. Uroczystość uświetniła swoimi umiejętnościami aktorskimi p. Katarzyna Grochowczak, która wcieliła się w postać księżniczki Bibiolli.

     Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali książki i zakładki. Dla pierwszoklasistów, ten dzień był pełen wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. 

Uroczystość pasowania klas I zaplanowano w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który obecnie szkoła realizuje. Liczymy, że przyjęcie nowych uczniów w szeregi czytelników i motywowanie do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania ksiązek wpłynie na rozwój czytelnictwa naszych uczniów.

Katarzyna Grochowczak