Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku udało się zorganizować to święto w naszej szkole. Przesłanie tego dnia, to pozytywne działania, uśmiech, okazywanie przyjaznych emocji w najbliższym otoczeniu. Uśmiechnij się i bądź uprzejmy – daj sygnał życzliwości! Takie motto przyświecało nam dzisiaj i oby trwało jak najdłużej. W obchody „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień” włączyła się społeczność naszej szkoły. Nie zabrakło pozytywnych życzeń i pozdrowień, żółtego koloru (kolor optymizmu i radości) oraz uśmiechu. W szkole pojawiły się gazetki i dekoracje promujące życzliwość na co dzień. Dzieci oraz wszyscy pracownicy szkoły otrzymali wesołe przypinki. Z okazji tego święta miło nam było gościć zaprzyjaźnione dzieci wraz z wychowawczyniami z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Ostromic, którzy wystąpili dla nas w przedstawieniu pt. „Dzień wody” Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego widowiska. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Grzegorz Klepinowski, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców, który wręczył naszym gościom żółte baloniki. To było bardzo pouczające, a jednocześnie wzruszające spotkanie, w organizację którego zaangażowali się członkowie Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole, a także zaangażowanym w to święto uczniom.

Opiekunka Wolontariatu Joanna Zielińska-Dolna
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego Adrianna Denesiuk i Małgorzata Kania

W projekcie został wykorzystany aparat fotograficzny CANON PowerShot, który został zakupiony w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszłości