Logo ZSP Stepnica
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

Wycieczka do Trójmiasta - klasy V

WYCIECZKA KLAS V W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

 

          W dniach 22-24 listopada 2023 roku 24 uczniów z klas V wraz z opiekunami p. Izą Jackowską i p. Kasią Grochowczak, wzięło  udział w 3-dniowej wycieczce do Trójmiasta oraz Malborka.

       W pierwszym dniu (w środe) po porannej zbiórce i wyjeździe ze Stepnicy odwiedziliśmy Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie mogliśmy zwiedzać interaktywną wystawę oraz brać udział w zajęciach edukacyjnych Escape room dotyczącą rozwiązywania zagadek. Po emocjonujących zajęciach grupowych, zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem statek Dar Pomorza w Gdyni. Przy okazji zaśpiewaliśmy hymn szkoły przy statku, gdzie jednym z kapitanów był nasz patron kpt. Konstanty Maciejewicz. Przy okazji mieliśmy przyjemność zobaczyć przygotowania do transportu okrętu podwodnego „Sokół”. Ostatni punkt programu to zwiedzanie Akwarium w Gdyni. Uczestnicy podzielili się na dwuosobowe drużyny, które musiały rozwiązać quiz na temat ryb żyjących w gdyńskim akwarium. Po zakwaterowaniu i obfitej obiadokolacji, wszyscy grzecznie usnęli.

         Kolejny dzień pełen wrażeń zaczęliśmy od przejazdu na Westerplatte. Niestety deszczowa pogoda nie umożliwiła nam spędzenia czasu na gdańskiej starówce, ale za to mieliśmy czas na wysłuchanie koncertu organowego w Archikatedrze Oliwskiej oraz wizytę w Muzeum II Wojny Światowej. Po przejeździe do hotelu, został rozstrzygnięty konkurs wiedzy dotyczacy eksponatów w gdyńskim akwarium i uczestnicy zostali obdarowani drobnymi podarkami ufundowanymi przez Panią Natalię – przewodniczkę wycieczki.

         Ostatni dzień również był bardzo intensywny. Po porannym wykwaterowaniu i wczesnym śniadaniu, udaliśmy się na Zamek w Malborku. Pan Artur przeprowadził z nami bardzo ciekawą lekcję o uzbrojeniu w czasach średniowiecza, mogliśmy dotknąć oraz przymierzyć każdy eksponat. Później wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy zamek, a po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Niestety warunki pogodowe nas nie rozpieszczały, ale spokojnie i bezpiecznie dotarliśmy do Stepnicy w późnych godzinach wieczornych.

 

Poniżej fotorelacja – zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym CANON PowerShot , który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

 

Iza Jackowska